LT

DUK

Dešiniavairių transporto priemonių registracija

 • Ar registruojant dešiniavairę transporto priemonę bus reikalinga ekspertizės pažyma?

  Taip, registruojant transporto priemonę su dešinėje pusėje esančiu vairu „Regitroje“ reikės pateikti ekspertizės pažymą, patvirtinančią papildomos netiesioginio matymo įrangos sumontavimą.

 • Ar dešiniavairei transporto priemonei, kurioje dar nesumontuota papildoma netiesioginio matymo įranga, išduodami tranzitiniai numeriai?

  Ne, nes atitinkamai nepritaikius ir neįrengus papildomos netiesioginio matymo įrangos, net ir laikinas transporto priemonės registravimas – negalimas.

   

  Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo nuostatos draudžia dešiniavairių transporto priemonių registraciją, išskyrus šiuo atvejus, kai transporto priemonės:

   

  1) buvo įregistruotos Lietuvoje iki 1993 m. gegužės 1 d.;

  2) pripažintos istorinėmis motorinėmis transporto priemonėmis;

  3) pagal konstrukciją ir įrangą yra skirtos specialioms darbo funkcijoms atlikti;

  4) turi pagal susisiekimo ministro ar jo įgaliotos institucijos nustatytus reikalavimus numatytoje vietoje įrengtą netiesioginio matymo įrangą.

 • Ar galima dešiniavairę transporto priemonę, kurioje dar nesumontuota papildoma netiesioginio matymo įranga, žymėti prekybiniais numeriais?

  Remiantis Saugaus eismo automobilių keliais įstatymu, dešiniavairių transporto priemonių prekybiniais numeriais žymėti negalima, kadangi atitinkamai nepritaikius ir neįrengus papildomos netiesioginio matymo įrangos, dešiniavairių transporto priemonių dalyvavimas eisme negalimas.

   

  Tokių transporto priemonių dalyvavimas eisme leidžiamas tik laikinai (iki 90 dienų per vienus metus) Lietuvos Respublikoje esančioms užsienio valstybėje įregistruotoms motorinėms transporto priemonėms.

E. paslaugos

 • Norėjau sužinoti, per kiek laiko yra patvirtinamas užsakymas ir išregistruojama transporto priemonė dokumentus pateikiant elektroninėje erdvėje?

  Jūsų užsakymas patvirtinamas arba priimamas sprendimas jį atmesti dėl trūkumų iškart nuo užsakymo pateikimo ir gauto apmokėjimo.

 • Kaip prie transporto priemonių registravimo sistemos (eKETRIS) prisijungti juridinio asmens vardu?

  Norint prisijungti juridinio asmens vardu, reikia atlikti šiuos veiksmus:


  1. Jungiantis prie Kelių transporto priemonių registravimo sistemos (eKETRIS) įmonės direktoriui / vadovui elektroninės valdžios vartų sistemoje registruotis kaip fiziniam asmeniui (per banką ar elektroniniu parašu (kvalifikuotu ar nekvalifikuotu el. parašu);
  2. Prisijungus prie sistemos, meniu juostoje pasirinkti eKetris įgaliojimai / Suteikti atstovavimo teisę. Jungiantis pirmą kartą reikia pateikti kontaktinius duomenis;
  3. Atstovo laukelyje nurodyti savo ar įgalioto asmens duomenis (priklauso nuo to, kas atliks registracijos procedūras). Pateikęs prašymą, klientas gaus sistemos patvirtinimą apie suteiktas atstovavimo teises;
  4. Įgaliotasis asmuo elektroninės valdžios vartų sistemoje turi registruotis kaip fizinis asmuo (per banką ar elektroniniu parašu). Patekęs į eKETRIS sistemą, meniu juostoje turi pasirinkti eKetris įgaliojimai / Pasirinkti atstovaujamą asmenį, pasirinkti sąraše pateiktą įmonę bei paspausti mygtuką „Pasirinkti“.

   

  Atlikęs šiuos veiksmus, klientas prašymus teikia įmonės vardu.

   

  Video instrukciją rasite ČIA.

 • Kodėl eKETRIS sistemoje nėra duomenų apie automobilį?

  Pasitaiko pavienių atvejų, kai iki 2003 m. registruotos transporto priemonės nėra matomos valdomų transporto priemonių sąraše, todėl Jums reikia atvykti į artimiausią „Regitros“ padalinį atnaujinti transporto priemonės registracijos duomenų. Jei transporto priemonė buvo registruota neseniai (2-3 metai), prašome kreiptis tel. +370 700 55 151 (darbo laikas I-V 8.00-16.45, VI 7.30-14.45), taip pat galite parašyti el. paštu info@regitra.lt.

 • Jūsų e. paslaugų portale radau netikslią informaciją apie savo automobilį. Ar reikia apie tai jums pranešti?

  Jei pastebėjote, kad pateikti duomenys netikslūs, prašome apie tai pranešti tel. +370 700 55 151 (darbo laikas I-V 8.00-16.45, VI 7.30-14.45), taip pat galite rašyti el. paštu info@regitra.lt. Pranešime prašome nurodyti savo kontaktinius duomenis, kad, esant poreikiui patikslinti informaciją, galėtume su Jumis susisiekti.

E. sąskaitos

 • Per kiek laiko atsiunčiate išankstinę sąskaitą už automobilio išregistravimą deklaruojant elektroniniu būdu?

  Išankstinė sąskaita yra suformuojama automatiškai, kai pateikiamas ir priimamas prašymas eKETRIS sistemoje.

 • Kodėl mokant sąskaitas tiesiogiai per elektroninius valdžios vartus ir pasirinkus e. bankininkystę, mokėjimo gavėjo rekvizitai automatiškai pasikeičia į UAB „Foxpay“, tuo pačiu padidėja ir mokama suma?

  Mokant per Elektroninius valdžios vartus, įmokos pervedamos ne tiesiogiai į „Regitros“ sąskaitą, bet per Valstybės informacinių išteklių sąveikumo platformos (VIISP) tarpininko  – UAB „Foxpay“ – sąskaitą. Mokėjimas yra užskaitomas iš karto po jo patvirtinimo pasirinktoje elektroninės bankininkystės sistemoje ir iš mokėtojo imamas papildomas, nuo paslaugos teikėjo nepriklausantis, todėl pateiktoje išankstinio mokėjimo sąskaitoje nenurodytas, komisinis mokestis.

Informacija ukrainiečiams: transporto priemonių registracija

 • Kiek laiko galiu Lietuvoje važinėti su Ukrainoje registruotu automobiliu?

  Šiuo metu dalyvauti eisme su Ukrainoje registruotu automobiliu galite visos suteiktos laikinos apsaugos Lietuvos Respublikoje užsienio piliečiams laikotarpiu. 

 • Kokias sąlygas turiu įgyvendinti, jei noriu įregistruoti Ukrainoje registruotą automobilį?

  1. Tam, kad galėtumėte įregistruoti automobilį, Jums reikės pateikti dokumentą, įrodantį teisėtą Jūsų buvimą šalyje. Pavyzdžiui, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Taip pat čia turėti deklaruotą gyvenamąją vietą.

   

  2. Tuomet pasirūpinti:

   

  - galiojančia automobilio technine apžiūra. Kreipkitės į techninės apžiūrų paslaugas teikiančias įmones;
  - valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Kreipkitės į draudimo paslaugas teikiančias bendroves;
  - automobilio technine ekspertize, kuri patvirtintų, jog transporto priemonė atitinka Lietuvoje keliamus reikalavimus*. Kreipkitės į techninės ekspertizės paslaugas teikiančias įmones.

   

  *Jei gyvenote ne ES šalyje daugiau kaip 3 metus, automobilio techninė ekspertizė nebūtina. Tačiau, jei nėra reikiamų duomenų jo registracijai ir registracijos mokesčiui apskaičiuoti – ekspertizė privaloma.

   

  3. Kai atliksite šiuos veiksmus, Jums reikia kreiptis į „Regitros“ padalinį.

   

  Kokius dokumentus reikia pateikti, norint gauti paslaugas?

   

  - Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  - Dokumentą, įrodantį teisėtą Jūsų buvimą šalyje. Pavyzdžiui, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.
  - Automobilio registracijos liudijimą.
  - Techninės ekspertizės dokumentą, kurį išduoda techninės ekspertizės paslaugas teikiančios įmonės (jei privaloma).

   

  Taip pat reikės:

   

  - Pateikti transporto priemonės įgijimo deklaraciją su jos nuosavybę įrodančiu dokumentu (pavyzdžiui, registracijos liudijimu). Tokiu būdu Jums bus suteiktas unikalus savininko deklaravimo kodas (SDK) ir galėsite automobilį įregistruoti savo vardu.
  - Pristatyti automobilį autentiškumo patikrai.
  - Sumokėti registracijos mokestį (jei Jūsų automobilis viršys 130 g/km išmetamo CO2 kiekį) ir už suteiktas paslaugas.

   

  Atlikus šiuos veiksmus, automobilis bus įregistruotas Lietuvoje ir Jums bus išduotas naujas registracijos liudijimas bei numerio ženklai.

 • Ką daryti, jei su savimi neturiu ukrainietiško automobilio registracijos liudijimo?

  Apgailestaujame, kadangi registracijai trūks reikalingų duomenų, be šio dokumento įregistruoti transporto priemonės nebus galimybės.

 • Noriu įsigyti automobilį Lietuvoje ir jį įregistruoti. Kokius žingsnius turiu atlikti?

  Jei norite įsigyti Lietuvoje jau prieš tai registruotą automobilį, pirmiausia įsitikinkite, ar jis turi galiojantį savininko deklaravimo kodą (SDK). Jį pasitikrinti galite ČIA.

   

  Tuomet:

   

  1. Sudarykite pirkimo-pardavimo sutartį. Mūsų rekomenduojamą formą rasite ČIA.

   

  2. Tam, kad galėtumėte įregistruoti automobilį, Jums reikės pateikti dokumentą, įrodantį teisėtą Jūsų buvimą šalyje. Pavyzdžiui, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Taip pat čia turėti deklaruotą gyvenamąją vietą.

   

  3. Taip pat Jums reikės:

   

  - Galiojančios automobilio techninės apžiūros. Ją galite atlikti techninės apžiūros paslaugas teikiančiose įmonėse.
  - Valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo. Jį galite gauti draudimo paslaugas teikiančiose bendrovėse.

   

  4. Kai atliksite šiuos veiksmus, Jums reikia kreiptis į „Regitros“ padalinį.

   

  Kokius dokumentus reikia pateikti, norint gauti paslaugas?

   

  - Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  - Dokumentą, įrodantį teisėtą Jūsų buvimą šalyje. Pavyzdžiui, leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.
  - Pirkimo-pardavimo sutartį.
  - Automobilio registracijos liudijimą.

   

  Taip pat reikės:

   

  - Pateikti transporto priemonės įgijimo deklaraciją, kurią turi patvirtinti pardavėjas. Tokiu būdu Jums bus suteiktas unikalus savininko deklaravimo kodas (SDK) ir galėsite automobilį įregistruoti savo vardu.
  - Sumokėti registracijos mokestį (jei Jūsų automobilis viršys 130 g/km išmetamo CO2 kiekį) ir už suteiktas paslaugas.

   

  Atlikus šiuos veiksmus, automobilis bus įregistruotas Jūsų vardu ir bus išduotas naujas registracijos liudijimas bei numerio ženklai.

 • Kur yra „Regitros“ padaliniai ir ar būtina išankstinė vizito registracija?

  Visų „Regitros“ padalinių sąrašą ir darbo laiką rasite ČIA.

   

  Klientai padaliniuose aptarnaujami su išankstine registracija arba be jos. Tačiau Jūsų patogumui kviečiame užsiregistruoti iš anksto.

 • Kiek kainuoja įregistruoti automobilį Lietuvoje?

  Jei registruosite Lietuvoje jau prieš tai registruotą automobilį, paslaugos kaina bus 11,30 Eur (papildomai 4,20 Eur kainuos nuosavybės deklaravimas).

   

  Jei registruosite automobilį, įvežtą iš Ukrainos ar kitos užsienio šalies, paslaugos kaina bus 35 Eur (papildomai 4,20 Eur kainuos nuosavybės deklaravimas).

   

  Taip pat, jei Jūsų automobilis viršys 130 g/km išmetamo CO2 kiekį, Jums reikės sumokėti registracijos mokestį. Jo dydžius rasite ČIA.

 • Kaip apdrausti automobilį?

  „Regitra“ tik registruoja transporto priemones, todėl dėl automobilio draudimo prašome kreiptis į draudimo paslaugas teikiančias bendroves.

 • Kaip ir kur atlikti automobilio techninę apžiūrą?

  „Regitra“ tik registruoja transporto priemones, todėl dėl automobilio techninės apžiūros atlikimo prašome kreiptis į techninės apžiūrų paslaugas teikiančias įmones.

 • Noriu įsigyti automobilį Lietuvoje ir jį išvežti į Ukrainą. Kokius žingsnius turiu atlikti?

  Jei norite įsigyti automobilį Lietuvoje, pirmiausia įsitikinkite, ar jis turi galiojantį savininko deklaravimo kodą (SDK). Jį pasitikrinti galite ČIA.

   

  Tuomet:

   

  1. Sudarykite pirkimo-pardavimo sutartį. Mūsų rekomenduojamą formą rasite ČIA.

   

  2. Taip pat Jums reikės pasirūpinti valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu. Jį galite gauti draudimo paslaugas teikiančiose bendrovėse.

   

  3. Kai atliksite šiuos veiksmus, Jums su pardavėju reikia kreiptis į „Regitros“ padalinį, kur kartu deklaruosite automobilio nuosavybės pasikeitimą ir Jums bus suteiktas unikalus savininko deklaravimo kodas (SDK). Pardavėjas šį veiksmą gali atlikti ir internetu, todėl prie aptarnavimo langelio būkite pasirengę informuoti jį dėl greito sandorio patvirtinimo.

   

  Tuomet galėsite automobilį įregistruoti laikinai.

   

  Kokius dokumentus reikia pateikti, norint gauti paslaugas?

   

  - Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  - Pirkimo-pardavimo sutartį.
  - Automobilio registracijos liudijimą.

   

  Atlikus šiuos veiksmus, automobilis bus įregistruotas Jūsų vardu laikinai, t. y. 30 dienų, ir gausite naują registracijos liudijimą bei tranzitinius numerio ženklus, su kuriais automobilį galėsite išvežti iš šalies.

Informacija ukrainiečiams: vairuotojo pažymėjimai

 • Ar galiu su ukrainietišku vairuotojo pažymėjimu vairuoti Lietuvoje?

  Taip, galite.

 • Ką daryti, jei vairuotojo pažymėjimas liko Ukrainoje, buvo pamestas ar pavogtas?

  Vadovaujantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2022/1280 nuostatomis, priimtas sprendimas sudaryti galimybę Ukrainos piliečiams, kuriems yra suteikta laikinoji apsauga Lietuvoje, kreiptis į „Regitrą“ dėl laikino vairuotojo pažymėjimo išdavimo vietoj prarasto Ukrainos vairuotojo pažymėjimo. Laikinas vairuotojo pažymėjimas galios laikinosios apsaugos laikotarpiu.

   

  Jei atitinkate pirmiau minėtas sąlygas, tuomet Jums reikės atvykti į „Regitros“ vairuotojo pažymėjimus išduodantį padalinį ir pateikti:

   

  - leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje;  

  - jei esate įgijęs (-usi) teisę vairuoti C, CE, C1, C1E, D, DE, D1 arba D1E kategorijas ir vairuosite šių kategorijų transporto priemones, papildomai turėsite pateikti galiojančią vairuotojo medicininę pažymą. Tad Jums reikės nuvykti į sveikatos priežiūros įstaigą pasitikrinti sveikatą, o pačią elektroninę pažymą „Regitra“ gaus automatiškai.

   

  Jūsų patogumui dėl vizito padalinyje kviečiame užsiregistruoti iš anksto ČIA.

   

  PASTABA. Laikinas vairuotojo pažymėjimas vietoj prarasto ukrainietiško Jums bus išduotas tuomet, kai „Regitra“ gaus iš Ukrainos kompetentingos institucijos patvirtinimą apie Jums išduotą vairuotojo pažymėjimą.

 • Ką daryti, jei baigė galioti ukrainietiškas vairuotojo pažymėjimas?

  Remiantis gauta Ukrainos Vidaus reikalų ministerijos informacija, Ukrainoje išduotų vairuotojo pažymėjimų, kurių galiojimas baigėsi, galiojimo terminas pratęsiamas visam karo padėties laikotarpiui ir dar vienerius metus nuo jos nutraukimo ar atšaukimo dienos.

 • Noriu pasikeisti ukrainietišką vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką. Kokios sąlygos tai padaryti?

  Tam, kad tai galėtumėte padaryti, Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta turi būti Lietuvoje. Tai galite įrodyti dviem būdais:

   

  - Ji turi būti deklaruota Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais.

   

  - Savo nuolatinę gyvenamąją vietą galite pagrįsti Jūsų pasirinktais dokumentais, įrodančiais Jūsų asmeninius ar darbo ryšius Lietuvoje (pavyzdžiui, leidimas laikinai gyventi humanitariniu pagrindu, darbo sutartis, išrašas iš Užimtumo tarnybos, dokumentas iš mokymo įstaigos ir kt.).

   

  2023 m. spalio 22 d. įsigaliojo Lietuvos ir Ukrainos susitarimas dėl nacionalinių vairuotojo pažymėjimų abipusio pripažinimo ir keitimoSusitarimas galioja Ukrainos ir Lietuvos Respublikos piliečiams.

   

  Norint pasikeisti A1, A, B1 ir B kategorijos ukrainietišką vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką, Jums reikės:

   

  1. Nuvykti į sveikatos įstaigą pasitikrinti sveikatą ir gauti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.  

   

  2. Atvykti į „Regitros“ padalinį ir pateikti:

  - asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

  - vairuotojo medicininę pažymą (ji gaunama automatiškai);

  -  Ukrainoje išduotą nacionalinį vairuotojo pažymėjimą su vertimu į lietuvių kalbą (būtinas vertėjo parašas).

   

  Norint pasikeisti kitų kategorijų ukrainietišką vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką, Jums pirmiausia reikės išlaikyti vairavimo egzaminus „Regitroje“.

   

  Tuomet Jums reikės:

   

  1. Nuvykti į sveikatos įstaigą pasitikrinti sveikatą ir gauti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.  

   

  2. Atvykti į „Regitros“ padalinį ir pateikti:

  - asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;

  - vairuotojo medicininę pažymą (ji gaunama automatiškai);

  - pirmosios pagalbos pažymėjimą;

  -  Ukrainoje išduotą nacionalinį vairuotojo pažymėjimą su vertimu į lietuvių kalbą (būtinas vertėjo parašas).

   

  3. Išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“ (vairavimo mokykloje kursų pabaigti nereikia). Atkreipiame dėmesį, kad egzaminus galite laikyti su vertėju. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA

 • Noriu įgyti teisę vairuoti Lietuvoje. Kokios sąlygos tai padaryti?

  Tam, kad galėtumėte įgyti teisę vairuoti Lietuvoje, Jūsų nuolatinė gyvenamoji vieta turi būti Lietuvoje. Tai galite įrodyti dviem būdais:

   

  - Ji turi būti deklaruota Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais.

  - Savo nuolatinę gyvenamąją vietą galite pagrįsti Jūsų pasirinktais dokumentais, įrodančiais Jūsų asmeninius ar darbo ryšius Lietuvoje (pavyzdžiui, leidimas laikinai gyventi humanitariniu pagrindu, darbo sutartis, išrašas iš Užimtumo tarnybos, dokumentas iš mokymo įstaigos ir kt.).

   

  PASTABA. Galutinį sprendimą dėl nuolatinę gyvenamąją vietą pagrindžiančių dokumentų priims „Regitros“ darbuotojai Jums atvykus į padalinį.

   

  Jei atitinkate šią sąlygą, tuomet Jums reikės:

   

  1. Nuvykti į sveikatos įstaigą pasitikrinti sveikatą ir gauti galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą.

  2. Pabaigti vairavimo kursus vairavimo mokykloje. Vairavimo mokyklų sąrašą rasite ČIA.

  3. Išklausyti pirmosios pagalbos kursus.

  4. Išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.  

   

  Užsiregistruoti į egzaminus galima telefonu +370 700 55 151 arba atvykus į padalinį.

   

  Atvykus į teorijos egzaminą reikia pateikti šiuos dokumentus:

   

  - asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
  - vairuotojo medicininę pažymą (ji gaunama automatiškai);
  - pirmosios pagalbos pažymėjimą.

   

  Tuo metu atvykus į praktikos egzaminą pakanka su savimi turėti tik asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

   

  PASTABA. Prieš atvykstant į egzaminus, Jūsų vairavimo mokykla turi perduoti duomenis „Regitrai“ apie pabaigtus mokymus.

   

  5. Užsisakyti vairuotojo pažymėjimą.

   

  Tai galite padaryti „Regitros“ padalinyje.

 • Kokia teisės vairuoti įgijimo kaina?

  Teorijos egzamino kaina yra 10 Eur, o praktikos (laikant B kategoriją) - 41,27 Eur. Su visų kategorijų kainoraščiu galite susipažinti ČIA.

   

  Vairuotojo pažymėjimo išdavimas per 10 darbo dienų kainuoja 14,19 Eur. Detalesnė informacija pateikiama ČIA.

   

  Tuo metu dėl vairavimo kursų kainų reikėtų teirautis atitinkamoje vairavimo mokykloje.

Numerio ženklai

 • Ką daryti pametus numerio ženklus?

  Praradus transporto priemonės numerio ženklus reikia nedelsiant kreiptis į „Regitrą“ dėl naujų gavimo. Po naujų numerio ženklų išdavimo policijai bus pranešta apie numerio ženklų praradimą. Tai užkirs kelią galimam neteisėtam jų panaudojimui.

   

  Praradus numerio ženklus, naujus galite užsisakyti tiesiog internetu.

   

  Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

 • Kaip galiu gauti lentelę dviračiams vežioti?

  Užsisakyti lentelę, vežamiems dviračiams žymėti, galite tiesiog internetu arba atvykę į „Regitros“ padalinį.

   

  Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

 • Ką daryti, jei vienas numeris sulankstytas / sugadintas?

  Numerio ženklai turi būti gerai įskaitomi, todėl „Regitros“ padalinyje galite pateikti prašymą atnaujinti numerio ženklų plokšteles. 

   

  PASTABA. Tais atvejais, kai keičiama numerio ženklų rinkinio, kuris buvo pagamintas pagal iki 2018 m. balandžio 3 d. galiojusius techninius reikalavimus, plokštelė, išduodami abiejų plokštelių dublikatai (anksčiau išduotoji numerio ženklų plokštelė grąžinama „Regitrai“).

   

  Paslaugos kaina – 3,60 Eur už vienos plokštelės pakeitimą, atitinkamai – 7,20 Eur, kai pakeičiamos dvi plokštelės. Taip pat reikės sumokėti 6,66 Eur už duomenų tvarkymą.

 • Ar galima pakeisti numerio ženklų formatą?

  Taip, tokiu atveju reikia kreiptis į „Regitros“ padalinį, kur reikės pateikti prašymą dėl numerio ženklų formato keitimo. Nauji numerio ženklai bus pagaminti per 15 d. d.

 • Kokia yra rezervuojamų ir vardinių numerių kaina?

  Numerio ženklų su asmens pageidaujamu bet kokiu skaičių arba skaičių ir raidžių deriniu (vardiniai numerio ženklai) išdavimo kaina – 2500 Eur už vieną rinkinį.

   

  Numerio ženklų su asmens pasirinktu deriniu iš numatomų skirti numerio derinių išdavimo kainos:

   

  1. I grupei priskiriamo numerio derinys – 700 Eur už vieną rinkinį;
  2. II grupei priskiriamo numerio derinys – 350 Eur už vieną rinkinį;
  3. III grupei priskiriamo numerio derinys – 150 Eur už vieną rinkinį;
  4. IV grupei priskiriamo registracijos numerio derinys – 50 Eur už vieną rinkinį.

   

  Atkreipiame dėmesį, kad užsisakyti patinkančius numerio ženklus galima tiesiog internetu. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

 • Kiek galioja tranzitiniai numeriai?

  Laikinieji arba tranzitiniai numeriai yra skirti paženklinti iš Lietuvos išvežamą transporto priemonę. Šių numerių išdavimui yra taikomi supaprastinti reikalavimai – transporto priemonei vieną kartą jie išduodami, kai negalioja privalomoji techninė apžiūra ar neatliktas transporto priemonės patvirtinimas, pavyzdžiui, transporto priemonei įvežtai ne iš EEE šalies. Šiuo atveju transporto priemonė registruojama laikotarpiui iki mėnesio.

   

  Laikinieji numerio ženklai išduodami vieną kartą (30 d. laikotarpiui). Pakartotinai laikinieji numerio ženklai galės būti išduodami po to, kai transporto priemonė bus įregistruota su bendrojo naudojimo numerio ženklais.

   

  Daugiau informacijos apie tai, kaip galima gauti laikinuosius numerio ženklus, rasite ČIA.

 • Ar galiu savo transporto priemonės numerio ženklus perkelti ant kito automobilio?

  Taip, numerio ženklai gali būti perkeliami ant kitos savo ar kito asmens valdomos transporto priemonės. Atkreipiame dėmesį, kad norint pasikeisti savo transporto priemonės turimus numerio ženklus arba juos priskirti kitam automobiliui, pirmiausia:

   

  1. jai turi būti priskiriami nauji numerio ženklai ir naujas registracijos liudijimas;

  arba

  2. ji turi būti išregistruojama.

   

  Tokiu būdu „atlaisvinami“ numeriai, kurie gali būti perkeliami ant kitos transporto priemonės.

   

  PASTABA. Dėl aukščiau įvardytos priežasties, pranešant „Regitrai“ apie pasikeitusį transporto priemonės valdytoją (savininką), perkelti numerio ženklus ant kitos transporto priemonės arba palikti saugoti padalinyje, galimybės nėra. Todėl numerio ženklus reikėtų pasikeisti/perkelti ant kitos transporto priemonės/palikti saugoti padalinyje dar iki pardavimo deklaravimo.

   

  Daugiau informacijos apie numerio ženklų perkėlimą ant kito asmens valdomos transporto priemonės, rasite prie klausimo – „Ar galiu kitam asmeniui perleisti savo transporto priemonės numerio ženklus?“.

 • Ar galiu kitam asmeniui perleisti savo transporto priemonės numerio ženklus?

  Transporto priemonei priskirtas numerio ženklas gali būti perkeliamas ant kito asmens vardu registruojamos transporto priemonės.

   

  Pareiškėjų prašymai skirti numerio ženklus kito fizinio ar juridinio asmens vardu registruojamai transporto priemonei turi būti įforminti paprasta rašytine forma abiem asmenims atvykus į „Regitrą“.


  Kai numerio ženklus pageidaujama skirti kitai transporto priemonei ir abi transporto priemonės registruojamos ne tuo pačiu metu, perkelti nuo vienos transporto priemonės ant kitos skirti numerio ženklai turi būti perduodami „Regitrai“. „Regitra“ numerio ženklus saugos už papildomą mokestį, kol registracijos numeris bus skirtas kitai transporto priemonei ir ji bus įregistruota, bet ne ilgiau kaip vienus metus. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

 • Ar Lietuvos pilietis, kuris yra deklaravęs išvykimą arba yra nuolatinis kitos šalies gyventojas, gali gauti laikinuosius numerio ženklus, skirtus transporto priemonės išvežimui į kitą šalį?

  Taip, gauti laikinuosius numerio ženklus, kurie yra skirti transporto priemonės išvežimui iš šalies, galima. Asmens gyvenamosios vietos adreso duomenys gali būti paimami iš pateiktų dokumentų arba asmuo gyvenamosios vietos adresą užsienio valstybėje patvirtina „Regitros“ padalinyje užpildęs specialią deklaraciją.

 • Ką reikia padaryti, norint gauti taksi numerio ženklus?

  Taksi paslaugos teikimas numatytas LR Kelių transporto kodekse (toliau – Kodeksas), o kas yra susiję su taksi automobilių registracija – Motorinių transporto priemonių ir jų priekabų registravimo taisyklėse (toliau – Taisyklės).

   

  Remiantis kodeksu, taksi automobilis – tai M1 kategorijos transporto priemonė, turinti ne daugiau nei 9 sėdimąsias vietas, įskaitant vairuotoją.

   

  Taisyklės numato, kad norint gauti numerius, skirtus taksi automobiliui ženklinti, turi būti išduotas Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) leidimas vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi. Tik esant leidimo duomenims viešai prieinamoje Licencijų informacinėje sistemoje (LIS), asmens valdomam automobiliui priskiriami taksi numerio ženklai.

   

  Atkreipiame dėmesį, kad leidimas vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi išduodamas tik tuomet, kai transporto priemonė yra įregistruota Lietuvoje. Taigi, automobilio valdytojas, norėdamas Lietuvoje neregistruotą ar išregistruotą transporto priemonę registruoti kaip lengvąjį automobilį taksi, pirmiausia turi kreiptis dėl jos įregistravimo ir sumokėti registracijos mokestį. Tuomet, gavus leidimą ir atsiradus šiems duomenims LIS, reikia pakartotinai kreiptis į „Regitrą“ dėl automobilio registravimo duomenų pakeitimo, t. y. taksi numerio ženklų išdavimo.

   

  PASTABA. Keičiant tik numerio ženklus, registracijos mokestis nėra taikomas.

Numerio ženklai su Vyčiu

 • Nuo kada galima įsigyti numerio ženklus su Vyčiu?

  Numerio ženklus su Lietuvos valstybės herbu – Vyčiu galima įsigyti nuo 2023 m. spalio 2 d.

 • Ar privalu pasikeisti esamus numerio ženklius?

  Visi anksčiau išduoti transporto priemonių numerio ženklai lieka galioti, jų keisti neprivaloma.

  Tačiau visi, pageidaujantys numerio ženklų su Vyčiu, padaliniuose gali užsisakyti naujo dizaino numerio ženklus su Vyčiu vietoje turimų numerio ženklų.

 • Ar visuose numerio ženkluose bus Vytis?

  Vytis nebus naudojamas diplomatiniuose, galingiesiems keturračiams ir iš šalies išvežamoms transporto priemonėms ženklinti skirtuose numerio ženkluose, taip pat laikinuose valstybinio numerio ženkluose, skirtuose motorinėms transporto priemonėms, priekaboms, savivaldžių automobilių bandymams ženklinti ir dviračiams skirtose lentelėse.

 • Ar galiu rinktis, kad numerio ženklai būtų išduodami su Vyčiu arba be Vyčio?

  Visi naujai užsakomi numerio ženklai bus gaminami tik su Vyčio simboliu. Tačiau lieka galimybė įsigyti numerio ženklus be Vyčio iš jau pagamintų ir sandėlyje turimų numerio ženklų. Pereinamuoju laikotarpiu eilės tvarka bus išduodami būtent anksčiau pagaminti ir sandėlyje turimi senojo pavyzdžio numerio ženklai.

 • Ką daryti jei pamečiau vieną numerio ženklų plokštelę ar turėsiu pasikeisti abi?

  Jeigu bus pamesta viena plokštelė su Vyčio simboliu, komplekto pakeisti nereikės, tačiau, jei bus pametama senojo dizaino plokštelė, tokiu atveju reikės keisti visą komplektą.

 • Ar galiu pasikeisti turimus numerio ženklus be Vyčio į tokius pat su Vyčiu?

  Taip, galite. Kviečiame kreiptis į artimiausią transporto priemones registruojantį padalinį.

 • Ar bus galima dar kartą užsakyti dublikatus ir gauti turimą derinį su Vyčiu?

  Jei numerio ženklų plokštelė jau buvo kartą pamesta ir vėl ją pametėte, galimybės užsisakyti dublikatą antrą kartą nėra. 

  Tais atvejais, kai numerio ženklai buvo keičiami ir „Regitrai“ buvo grąžintos abi numerio plokštelės, numerio ženklus galima keisti ir antrą kartą.

 • Kokia numerio ženklų kaina su Vyčiu?

  Numerio ženklų kaina nesikeičia.

  Daugiau informacijos apie numerio ženklų kainas rasite ČIA.

 • Ar nuo spalio 1 d. bus galimybė įsigyti naujus numerio ženklų derinius, kuriuose nėra Vyčio?

  Taip, tokia galimybė bus. Numerio ženklai be Vyčio bus išduodami eilės tvarka tol, kol bus išnaudoti visi sandėliuose turimi pagaminti numerio ženklai.

Praktikos egzaminas

 • Kokia egzamino trukmė?

  Egzamino trukmė yra 60-90 min.

   

  Į šį laiką įskaičiuojamas:

   

  1. kandidato į vairuotojus sutikimas;
  2. su eismo sauga susijęs techninis transporto priemonės patikrinimas;
  3. susipažinimas su transporto priemone ir pasirengimas vairavimui;
  4. specialieji vairavimo manevrai;
  5. vairavimas realiomis eismo sąlygomis (ne mažiau kaip 25-45 min., priklausomai nuo transporto priemonės kategorijos);
  6. egzamino metu padarytų klaidų išaiškinimas ir rezultato paskelbimas.
 • Ar galiu egzaminą laikyti su savo transporto priemone?

  B kategorijos transporto priemones, reikalingas praktikos egzaminui (išskyrus sujungtas su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė didesnė nei 750 kg, o junginio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė nei 4 250 kg), skiria „Regitra“.

   

  Kitų kategorijų transporto priemonių bei egzaminuojamųjų fizinei negaliai pritaikytų transporto priemonių (kai dėl fizinės negalios leidžiama vairuoti tik tokias transporto priemones) pateikimu praktikos egzaminui rūpinasi egzaminuojamasis.

 • Neišlaikiau. Kada vėl galėsiu laikyti?

  Neišlaikius praktikos egzamino, pakartotinai laikyti egzaminą leidžiama ne anksčiau kaip po septynių kalendorinių dienų nuo egzamino laikymo dienos.

 • Kokie yra specialieji A1, A2, A kategorijų važiavimo manevrai?

  A1, A2 ir A kategorijos specialiuosius manevrus, kurie atliekami praktikos egzamino metu aikštelėje, rasite ČIA.

   

  Atkreipiame dėmesį: motociklininkai egzaminą laiko ne tik užsidėję šalmą, bet ir pasirūpinę alkūnių, kelių ir pečių apsaugomis, pirštinėmis bei batais. Be tinkamų apsaugų egzamino laikyti negalėsite. Apie tai plačiau ČIA.

   

  Dar daugiau informacijos bei naudingų patarimų būsimiems motociklininkams rasite ČIA.

 • Kas gali egzaminą stebėti automobilio viduje? Ar atliekamas egzamino įrašas?

  Praktikos egzaminą gali stebėti egzaminuojamąjį mokęs vairavimo instruktorius, jei tam neprieštarauja egzaminuojamasis. Praktikos egzamino metu daromas vaizdo ir garso įrašas.

 • Kiek galioja egzamino rezultatas?

  Nuo 2020 m. spalio 29 d. laikyto praktikos egzamino teigiamas rezultatas galioja, kol asmeniui bus išduotas vairuotojo pažymėjimas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

 • Kokiais kriterijais remiamasi vertinant egzaminą?

  Visi egzaminuotojai būsimo vairuotojo įgūdžius vertina remdamiesi standartizuotais vertinimo kriterijais. Kitaip tariant, egzaminuojamasis vertinamas pagal Motorinės transporto priemonės valdymo įgūdžių ir gebėjimų vertinimo kriterijų bei metodų aprašą. Jį galite rasti ČIA.

 • Išlaikiau egzaminą transporto priemone su automatine pavarų dėže, kaip galėčiau perlaikyti su mechanine pavarų dėže?

  „Regitroje“ Jums reikės perlaikyti praktinį egzaminą su mechanine pavarų dėže. Laikyti teorijos egzamino ar kreiptis į vairavimo mokyklą dėl papildomų kursų nereikia.

   

  Primename, kad užsiregistruoti į egzaminą galima tiesiog internetu.

 • Ar bus reikalingas klevo lapas, gavus B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, jei turiu AM kategorijos 2 metų stažą?

  Taip, klevo lapas bus reikalingas. Pradedantysis vairuotojas  asmuo, įgijęs teisę vairuoti A, A1, A2, B1, B kategorijos motorinę transporto priemonę ir turintis vairavimo stažą iki dvejų metų.

 • Ar galiu mokytis vairuoti B kategorijos transporto priemones su šeimos nariu?

  Taip, išlaikius teorijos egzaminą „Regitroje“, Jūs galite papildomai mokytis vairuoti su šeimos nariu. Daugiau informacijos rasite ČIA.

 • Baigiau B kategorijos kursus vairavimo mokykloje automobiliu su mechanine pavarų dėže. Ar galiu egzaminus laikyti su automatine pavarų dėže?

  Taip, galite. Išlaikius egzaminus su automatine pavarų dėže, vairuotojo pažymėjime bus įrašytas papildomas apribojimo kodas – teisė vairuoti transporto priemones tik su automatine pavarų dėže.

 • Kokiu laikotarpiu vyksta A kategorijos praktikos egzaminai?

  Motociklų kategorijų praktikos egzaminai organizuojami atsižvelgiant į oro sąlygas.

 • Kur peržiūrėti praktikos egzamino ataskaitą (protokolą)?

  Prisijungus prie „Vairuotojų portalo“ pasirinkite „Užsakyti dokumentą“, spauskite mygtuką „Užsakyti naują dokumentą“. Tam, kad galėtumėte užsakyti praktinio vairavimo egzamino ataskaitą (protokolą) Jums bus reikalingas „Protokolo numeris“. Jį sužinosite pasirinkę „Laikytų praktikos egzaminų išrašas“ ir paspaudžiant „Užsakyti dokumentą“. Užsakytą dokumentą rasite žemiau esančiame sąraše „Užsakymų išduoti dokumentą sąrašas“.
   

  Sąraše „Laikytų praktikos egzaminų sąrašas“ spustelėkite mygtuką „peržiūrėti“ ir pasirinkite norimą egzamino protokolo numerį. Jūs būsite nukreipti į egzamino ataskaitos (protokolo) užsakymo puslapį. Atlikus visus veiksmus, ataskaitą (protokolą) rasite „Užsakymų išduoti dokumentą sąrašas“, tad teliks spustelėti „peržiūrėti“ mygtuką.

 • Kaip galiu pateikti apeliaciją dėl egzamino įvertinimo?

  Per 3 d. d. nuo egzamino galite pateikti „Regitros“ generaliniam direktoriui apeliaciją dėl egzamino įvertinimo.

   

  Apeliacijoje nurodykite savo vardą, pavardę, gyvenamąją vietą, datą, apeliacijos motyvus ir reikalavimus. Pasistenkite savo motyvus ir reikalavimus išdėstyti kuo aiškiau, nes nuo to priklausys Apeliacijos komisijos priimtas sprendimas. Apeliacija turi būti pasirašyta. Ją galite pateikti asmeniškai „Regitros“ padalinyje, pasirašyti elektroniniu parašu ir išsiųsti el. paštu regitra@regitra.lt arba išsiųsti adresu: Akcinei bendrovei „Regitra“, Liepkalnio g. 97A, LT-02121 Vilnius.

   

  Daugiau informacijos rasite ČIA.

 • Ar galiu peržiūrėti praktinio egzamino vaizdo įrašą?

  Taip. Ne vėliau kaip per 1 d. d. nuo egzamino laikymo galite kreiptis į „Regitros“ padalinį, kuriame laikėte egzaminą, ir pateikti prašymą asmeniškai peržiūrėti laikyto praktikos egzamino vaizdo įrašą (jei egzaminas filmuojamas). Prašymą pateikite raštu „Regitros“ padalinyje, kuriame laikėte egzaminą. Egzamino vaizdo įrašo kopija egzaminuojamajam neteikiama.

 • Ką daryti, jei negaliu atvykti į egzaminą?

  Apie tai, kad negalite dalyvauti egzamine būtinai praneškite kiek įmanoma anksčiau, bet ne vėliau kaip likus 24 val. iki jo pradžios, jog kiti asmenys spėtų užsiregistruoti į atsilaisvinusią vietą.

   

  Tai galite padaryti paprasčiausiai internetu. Čia taip pat galėsite atlikti ir daugiau veiksmų – neišsiregistravus iš egzamino neribotai keisti jo datą bei laiką. Jei negalite informuoti internetu, skambinkite bendruoju informacijos telefonu +370 700 55151.

   

  Atkreipiame dėmesį, kad jei laiku neatvyksite į praktikos egzaminą ar apie tai nepranešite prieš 24 val., pakartotinai jį laikyti galėsite ne anksčiau kaip po 30 kalendorinių dienų. Jei pageidausite egzaminą laikyti anksčiau nurodyto termino, turėsite sumokėti už praktikos egzaminą, į kurį neatvykote, visą kainą.

 • Ką daryti, jei dėl nenumatytų priežasčių neatvykau į egzaminą ir apie tai nepranešiau?

  Suprantame, kad gali pasitaikyti nenumatytų situacijų, tačiau norime efektyviai valdyti galimų laisvų vietų skaičių ir taisyklė pranešti apie nedalyvavimą egzamine prieš 24 val. taikoma visiems be išimčių.

   

  Jei laiku neatvykote į praktikos egzaminą ar apie tai pranešėte likus mažiau nei 24 val., pakartotinai jį laikyti galite ne anksčiau kaip po 30 kalendorinių dienų. Jei pageidaujate egzaminą laikyti anksčiau nurodyto termino, turite sumokėti už praktikos egzaminą, į kurį neatvykote, visą kainą.

Teorijos egzaminas

 • Kas gali laikyti egzaminus?

  Egzaminus gali laikyti asmenys, kurie gyvena Lietuvoje bent 185 dienas kiekvienais kalendoriniais metais dėl asmeninių ir darbo ryšių arba (jeigu asmuo darbo ryšių neturi) tik dėl asmeninių ryšių, kurie artimai sieja asmenį su vieta, kurioje jis gyvena.

   

  Egzaminuojamasis, kurio darbo ir asmeniniai ryšiai yra skirtingose vietose ir kuris dėl to pakaitomis gyvena skirtingose vietose, esančiose dviejose ar daugiau valstybių, egzaminus gali laikyti tik tada, kai Lietuvoje yra jo asmeninių ryšių vieta ir asmuo čia nuolat sugrįžta (ši sąlyga netaikytina, kai egzaminuojamasis užsienio valstybėje gyvena, kad atliktų apibrėžtos trukmės užduotį).

   

  Egzaminus taip pat gali laikyti studentai (užsieniečiai), kurie studijuoja Lietuvoje mažiausiai 6 mėnesius, arba asmenys, norintys susigrąžinti teisę vairuoti transporto priemones, kurią įgijo gyvendami Lietuvoje.

 • Kokiai atvejais teorijos egzamino laikyti neprivaloma?

  Tik praktikos egzaminą laiko egzaminuojamieji, turintys teisę vairuoti:

   

  1. tam tikros kategorijos transporto priemones (TP) su automatine pavarų dėže ir norintys įgyti teisę vairuoti tos pačios kategorijos TP su rankine pavarų dėže. TP su rankine pavarų dėže – TP su sankabos pamina (arba – A1, A2 ir A kategorijų TP – ranka valdoma svirtimi), kurią vairuotojas turi naudoti pradėdamas važiuoti, sustabdydamas TP arba perjungdamas pavarą. Laikoma, kad šių kriterijų neatitinkančios TP turi automatinę pavarų dėžę;
  2. A1 kategorijos TP bei turintys tokių TP dvejų metų vairavimo patirtį ir siekiantys įgyti teisę vairuoti A2kategorijos TP;
  3. A2 kategorijos TP bei turintys tokių TP dvejų metų vairavimo patirtį ir siekiantys įgyti teisę vairuoti Akategorijos TP;
  4. B kategorijos TP bei norintys įgyti teisę vairuoti šios kategorijos TP, sujungtas su priekaba, kurių didžiausioji leidžiamoji masė didesnė nei 750 kg, jeigu junginio didžiausioji leidžiamoji masė didesnė kaip 3 500 kg, bet ne didesnė kaip 4 250 kg.
 • Kokiais atvejais egzaminui galima pasiruošti savarankiškai?

  Teorijos egzaminą galima laikyti pasiruošus savarankiškai (t. y. neprivaloma vairavimo mokykloje baigti teorijos mokymo kursą):

   

  1. siekiantiems įgyti teisę vairuoti AM, A1, A2, A, B1 ar B kategorijos transporto priemones (TP);
  2. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti D1, D1E, D arba DE kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti C1, C1E, C arba CE kategorijos TP ir atvirkščiai;
  3. vairuotojams, turintiems teisę vairuoti B, C1, C1E, D1 arba D1E kategorijos TP ir siekiantiems atitinkamai įgyti teisę vairuoti BE, C, CE, D arba DE kategorijos TP.

   

  Taip pat būsimiems vairuotojams, kurie ruošiasi laikyti egzaminus, „Regitra“ rekomenduoja pasinaudoti interneto svetainėje esančia informacija, kur galima rasti daug naudingų patarimų bei mokomosios medžiagos: teorijos egzamino temas, bandomąją teorijos egzamino versiją, patikrinimo prieš važiavimą klausimus, virtualias vairavimo pamokas ir kt. Šią informaciją rasite ČIA.

 • Kur paskelbtas teorijos egzamino klausimų turinys?

  Teorijos egzamino temas galite rasti ČIA.

   

  Taip pat teorijos egzamino klausimų turinys paskelbtas Motorinių transporto priemonių vairuotojų egzaminavimo sąlygų ir tvarkos aprašo II priede.

 • Kur paskelbtas vairavimo mokymo įstaigų, kurioms suteikta teisė vykdyti vairuotojų pirminį mokymą, sąrašas?
 • Kaip galima užsiregistruoti į egzaminą?

  Užsiregistruoti į egzaminą galima tiesiog internetu, arba paskambinus į „Regitros“ Informacijos centrą tel. +370 700 55 151.

 • Kokius dokumentus reikia pateikti atvykus į egzaminų centrą?

  Atvykus į „Regitros“ egzaminų centrą laikyti teorijos egzaminą reikia pateikti:

   

  1. Asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
  2. Galiojančią vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą, patvirtinančią, kad sveikatos būklė yra tinkama vairuoti atitinkamos (-ų) kategorijos (-ų) transporto priemones.
  3. Sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, patvirtinantį baigtą mokymą pagal privalomojo pirmosios pagalbos mokymo programą.
  4. Galiojantį vairuotojo pažymėjimą, jei jis anksčiau buvo išduotas ir   Lietuvos Respublikos kelių transporto priemonių vairuotojų registre nėra informacijos apie egzaminuojamojo turimą teisę vairuoti transporto priemones (patikrinti galima ČIA).
 • Kiek laiko galioja teigiamas egzamino rezultatas?

  Teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja iki bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau kaip vienerius metus.

 • Kiek laiko galioja mokymo kursų baigimo liudijimai?

  Nuo 2014 m. liepos 1 d. baigti mokymai neturi galiojimo termino.


  Iki 2014 m. birželio 30 d. išduoti kursų baigimo liudijimai galioja vienerius metus nuo išdavimo datos. Liudijimas negalioja, jei asmuo per vienerius metus po pabaigto mokymo vairavimo mokykloje „Regitroje“ nelaikė teorijos egzamino arba praktikos egzamino (jei mokykloje asmuo buvo mokomas tik praktinio vairavimo įgūdžių).

 • Ar egzaminas yra filmuojamas?

  Taip, teorijos ir praktikos egzamino metu daromas vaizdo ir garso įrašas.

 • Ar būdamas pradedančiuoju vairuotoju galiu laikyti aukštesnių kategorijų egzaminus (C, CE, D)?

  Taip, galite. C ir CE kategorijų egzaminus galima laikyti nuo 21 metų. Norint laikyti nuo 18 metų, reikia įgyti vairuotojų pradinę profesinę kvalifikaciją. D kategorijų egzaminus galima laikyti nuo 24 metų. Norint laikyti nuo 18 metų, reikia įgyti vairuotojų pradinę profesinę kvalifikaciją.

 • Ar galiu laikyti egzaminus su negaliojančiu vairuotojo pažymėjimu (pasibaigė galiojimo laikas)?

  Taip, egzaminus laikyti galite. Išlaikius egzaminus, galėsite užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą.

Transporto priemonių nuosavybės pasikeitimo deklaravimas

 • Kas yra SDK, kada ir kaip jį galima gauti?

  SDK – tai unikalus transporto priemonės savininko deklaravimo kodas, kuris sudarytas iš 8 raidžių. Jį reikia turėti visoms šalyje esančioms ir Lietuvos gyventojams ar įmonėms nuosavybės teise priklausančioms transporto priemonėms. Taip pat naujas kodas sugeneruojamas kiekvieną kartą pasikeitus transporto priemonės savininkui.

   

  SVARBU. SDK būtina turėti ne tik registruojant transporto priemonę, bet ir norint ją parduoti.

   

   

  Jei dar tik planuojama įsigyti transporto priemonę

   

  Prieš perkant transporto priemonę, itin svarbu įsitikinti, ar ji jau turi SDK, nes be šio kodo nebus galimybės deklaruoti nuosavybės pasikeitimo ir transporto priemonės registruoti savo vardu.

   

  Pasitikrinti, ar SDK yra galiojantis, galite čia:

   

  Tikrinti

   

  Daugiau informacijos ir tikslius žingsnius, ką reikia padaryti įsigijus transporto priemonę, rasite ČIA.

   

   

  Jei planuojama transporto priemonę parduoti

   

  Lietuvos gyventojai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gali parduoti tik tas transporto priemones, kurios jau turi SDK.

   

  Jei transporto priemonė buvo įsigyta ir registruota Lietuvoje iki 2021 m. gegužės 1 d., tokiu atveju jai SDK buvo sugeneruotas automatiškai (išskyrus laikinai registruotas ir išvežamas į užsienį transporto priemones). Taigi, jų savininkams daryti nieko nereikia, o pasitikrinti priskirtą kodą galima tiesiog internetu:

   

  Tikrinti

   

  Jei transporto priemonė buvo įsigyta iki 2021 m. gegužės 1 d., tačiau nebuvo registruota Lietuvoje, arba buvo įsigyta po šios datos, tačiau jai nebuvo gautas SDK, tokiu atveju jos savininkui būtina nedelsiant pačiam kreiptis į „Regitrą“ ir gauti SDK. Pateikti įgijimo deklaraciją ir gauti SDK galima tiesiog internetu nemokamai:

   

  Gauti SDK

   

  Daugiau informacijos ir tikslius žingsnius, ką reikia padaryti pardavus transporto priemonę, rasite ČIA.

 • Kur galiu sužinoti savo SDK?

  Sužinoti Jums priskirtą SDK galite tiesiog internetu ČIA.

 • Ketinu pirkti automobilį. Kaip man pasitikrinti, ar pardavėjo pateiktas SDK tikras?

  Patikrinti informaciją apie SDK galite ČIA.

 • Ar SDK reikalingas motociklui, priekabai?

  SDK reikalingas visoms motorinėms transporto priemonėms ir jų priekaboms. Taigi, SDK reikia gauti ir motociklui, ir priekabai.

 • Ar gavus SDK, privalau registruoti transporto priemonę?

  Jei dalyvauti viešajame eisme neketinama, automobilis neprivalo būti registruojamas.

   

  Jei ketinama dalyvauti viešajame eisme, tuomet automobilis turi būti įregistruojamas. Atkreipiame dėmesį, kad jei automobilis prieš tai jau buvo registruotas Lietuvoje, tuomet tai reikia padaryti per 10 kalendorinių dienų nuo nuosavybės pasikeitimo deklaravimo. Kitu atveju automobilis bus automatiškai išregistruojamas.

 • Kas turi deklaruoti nuosavybės pasikeitimą?

  Deklaruoti transporto priemonės nuosavybės pasikeitimą turi:

   

  - Lietuvos gyventojai ir įmonės visais atvejais įsigydami ir parduodami transporto priemones tiek Lietuvoje, tiek užsienyje;

  - užsienio gyventojai ir įmonės visais atvejais įsigydami ir parduodami transporto priemones Lietuvos teritorijoje.

   

  PASTABA. Ši taisyklė galioja visais transporto priemonės įgijimo atvejais, pavyzdžiui: pardavimo, paveldėjimo ar dovanojimo. Taip pat visoms transporto priemonėms, pavyzdžiui: automobiliams, motociklams, priekaboms ir kt.

 • Kokie dokumentai gali patvirtinti nuosavybę?

  Nuosavybės teisę į transporto priemonę gali patvirtinti šie dokumentai:

   

  - pirkimo–pardavimo sutartis;
  - mainų sutartis;
  - dovanojimo sutartis;
  - paramos sutartis;
  - sąskaita (mokėjimą patvirtinantis dokumentas);
  - lizingo sutarties pabaigos aktas (pažyma);
  - paveldėjimo teisės liudijimas;
  - nuosavybės teisės liudijimas;
  - viešame prekių aukcione parduoto turto perdavimo aktas;
  - teismo ar kitos teisėsaugos institucijos sprendimas (nutarimas);
  - juridinio asmens reorganizavimo dokumentas;
  - valstybės ar savivaldybės juridinio asmens turto perdavimo kitam valstybės ar savivaldybės juridiniam
  - asmeniui dokumentas;
  - pagaminimo deklaracija;
  - transporto priemonės registravimo dokumentas (savo turto įvežimo į Lietuvą atveju);
  - deklaracija dėl bendrosios jungtinės nuosavybės (įgyta santuokoje).

   

  SVARBU. Dokumentuose turi būti nurodyta ši informacija, kurią reikės įrašyti teikiant deklaraciją: dokumento pavadinimas; išdavimo (sudarymo) data; išdavimo (sudarymo) valstybė; nuosavybės dalis; suma/vertė; valiuta; atsiskaitymo būdas (grynaisiais pinigais, bankiniu pavedimu, grynaisiais pinigais ir bankiniu pavedimu).

 • Kas atsitiks, jei pardavėjas patvirtins perleidimą, bet pirkėjas transporto priemonės neregistruos ir dalyvaus eisme?

  Praėjus 10 kalendorinių dienų po nuosavybės perleidimo patvirtinimo, automobilis yra išregistruojamas ir dalyvavimas eisme nėra galimas. Nesilaikant šios prievolės, gresia administracinė atsakomybė.

 • Ką daryti, jei pirkėjas delsia deklaruoti įsigijimą per numatytą laikotarpį?

  Pranešti apie pasikeitusį transporto priemonės savininką privalo abi sandorio šalys. Pirmasis į „Regitrą“ privalo kreiptis pirkėjas ir pateikti įgijimo deklaraciją, o tuomet ją turi patvirtinti transporto priemonės pardavėjas.

   

  Nors vienai pirkimo–pardavimo sutarties šaliai vengiant atlikti įstatyme nustatytas pareigas – kita šalis turi teisę kreiptis į:

   

  - Policiją, kuri už Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pažeidimą gali taikyti administracinę atsakomybę, t. y. pažeidėjui skirti baudą nuo 150 Eur iki 300 Eur, o šį pažeidimą padarius pakartotinai – nuo 440 Eur iki 600 Eur baudą.

   

  - Teismą, kuris įpareigotų pareigų nevykdančią pirkimo–pardavimo sutarties šalį kreiptis į „Regitrą“ ir atlikti jam priklausančias pareigas, kurios užtikrintų tinkamą transporto priemonės naudojimą pagal paskirtį.

   

  Be to, tais atvejais, kai pirkėjas vengia atlikti aukščiau nurodytus veiksmus, pardavėjas turi teisę išregistruoti transporto priemonę. Tai galima padaryti internetu pasirinkus paslaugą „Noriu panaikinti leidimą dalyvauti viešajame eisme išregistruojant transporto priemonę". Tačiau pirkėjui nuosavybės pasikeitimo deklaravimo pareiga šiuo atveju išlieka.

   

  Taip pat klientams rekomenduojame apsaugoti savo interesus iš anksto. Pavyzdžiui: galutinai atsiskaityti už automobilį ar atiduoti jo raktelius pirkėjui tik abiem pusėms deklaravus nuosavybės pasikeitimą.

 • Jei sandoris sudarytas užsienyje, tuomet man nereikia gauti SDK?

  Jei esate Lietuvos gyventojas, visais atvejais įsigydami ir parduodami transporto priemones tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, turite deklaruoti nuosavybės pasikeitimą „Regitroje“. Įsigijimo atveju Jums bus suteiktas SDK, o pardavimo – panaikintas.

 • Ar transporto priemonė, pažymėta prekybiniais numeriais, turi turėti SDK?

  Taip, transporto priemonės su prekybiniais numeriais turi turėti SDK, nes jos buvo įvežtos į Lietuvą ir turi savininką arba yra parduodamos Lietuvoje.

 • Kas vyksta su SDK, mirus transporto priemonės savininkui?

  Mirus transporto priemonės savininkui, SDK liks galioti tol, kol kreipsis paveldėtojas. Jis pateiks įgijimo deklaraciją ir bus suteiktas naujas SDK.

 • Ar transporto priemonės paveldėtojas turi kreiptis dėl naujo SDK gavimo, jei ketina ją parduoti kitam asmeniui?

  Taip, paveldėtojas visais atvejais turi kreiptis dėl nuosavybės fakto pasikeitimo deklaravimo ir gauti naują SDK. Vėliau transporto priemonė gali būti registruojama paveldėtojo vardu arba parduodama kitam asmeniui.

 • Kodėl prieš įvežant automobilį iš užsienio reikia gauti SDK? Ar asmuo galės jį gauti „kirtęs sieną“? Kokios sankcijos?

  Tokia sąlyga yra nustatyta Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme.

   

  Savininkas, iki automobilio įvežimo į Lietuvos teritoriją, privalo gauti SDK.


  Kontroliuojantys pareigūnai, nustatę pažeidimą, gali taikyti baudą automobilio savininkui už nustatytų reikalavimų nevykdymą nuo 150 iki 300 eurų. Padarius pakartotinį pažeidimą – nuo 440 iki 600 eurų.

 • Jei transporto priemonė įsigyjama lizingu, kas turi gauti SDK? Bankas ar valdytojas?

  SDK – savininko deklaravimo kodas, kuris suteikiamas transporto priemonės savininkui. Įsigijus transporto priemonę lizingu, jos savininku tampa bankas/ lizingo bendrovė, o valdytoju – pirkėjas. Taigi, tai reiškia, kad SDK turi gauti bankas/ lizingo bendrovė.

 • Ką daryti, jei transporto priemonė priklauso dviem ar daugiau savininkų? Ar jie gaus vienodą SDK, ar skirtingus?

  Bus sukuriamas vienas SDK, tačiau prie kiekvieno įgijėjo (pvz.: pirkėjo, paveldėtojo) bus nurodoma jo nuosavybės dalis pagal įgijimo dokumentuose pateiktą informaciją.

Vairuotojo pažymėjimai

 • Kaip greičiausiai galiu pasikeisti vairuotojo pažymėjimą?

  Vairuotojo pažymėjimą galima užsisakyti tiesiog internetu su pristatymu į paštomatą arba per kurjerį. Nuotoliniu būdu užsisakyti dokumentą gali ne tik pradedantieji vairuotojai, tačiau ir tie, kurių pažymėjimas galioja 10 metų. Pastaruoju atveju būtina esminė sąlyga – asmuo turi turėti galiojančią elektroninę vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininę pažymą ir ne seniau kaip prieš 5 metus išduotą asmens dokumentą, iš kurio į vairuotojo pažymėjimą yra perkeliama nuotrauka ir parašas.

   

  Jei keičiamas pradedančiojo vairuotojo pažymėjimas, visus reikalingus duomenis, t. y., medicininę pažymą, asmens nuotrauką ir parašą, „Regitra“ turi savo sistemose.

   

  Daugiau informacijos pagal konkrečias situacijas rasite ČIA.

 • Per kiek laiko pagaminamas vairuotojo pažymėjimas, kokia kaina?

  Vairuotojo pažymėjimas gali būti pagamintas per:

   

  15 darbo dienų – 14,19 Eur.
  3 darbo dienas – 22,88 Eur.
  1 darbo dieną – 37,36 Eur.

   

  Detaliau su kainoraščiu galite susipažinti ČIA.

 • Ar galima užsakyti vairuotojo pažymėjimo pristatymą į namus, kokia kaina?

  Vairuotojo pažymėjimas gali būti pristatytas į artimiausią paštomatą arba per kurjerį.

   

  Pristatymo kaina:

   

  - į siuntų savitarnos terminalą – 4,90 Eur

   

  - per kurjerį – 6,99 Eur

 • Pradedančiojo vairuotojo pažymėjimas galioja 3 metus. Kiek laiko turiu vairuoti klevo lapu pažymėtą automobilį?

  Nepaisant to, kad vairuotojo pažymėjimas galioja 3 metus, pradedantysis vairuotojas klevo lapu pažymėtą automobilį turi vairuoti tik pirmuosius 2 vairavimo metus. Vairuotojų patogumui papildomi metai numatyti naujo dokumento užsakymui.

   

  Primename, kad pasikeisti pradedančiojo vairuotojo pažymėjimą galima tiesiog internetu.

 • Ar pasikeitus pavardei, būtina keisti vairuotojo pažymėjimą?

  Taip, būtina. Jei pasikeitė Jūsų vardas ar pavardė, naują vairuotojo pažymėjimą užsisakykite ne vėliau kaip per vieną mėnesį, jog vėliau nekiltų nesusipratimų. Tai galite padaryti tiesiog internetu.

 • Kiek laiko „Regitroje“ saugomas pagamintas vairuotojo pažymėjimas?

  „Regitroje“ pagamintas vairuotojo pažymėjimas yra saugomas 1 metus nuo jo pagaminimo dienos.

 • Turiu B kategorijos vairuotojo pažymėjimą ir noriu įgyti teisę vairuoti A1 kategorijos motociklus. Kaip tai padaryti?

  Nuo 2021 m. rugpjūčio 1 d. vairuotojai, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, gali įgyti teisę vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos) Lietuvos teritorijoje supaprastinta tvarka. Šia galimybe gali pasinaudoti 24 metų amžiaus sulaukę asmenys ir turintys bent 2 metų B kategorijos vairavimo patirtį. Taigi, pirmiausia Jums reikia kreiptis į vairavimo mokyklą ir pabaigti 6 valandų praktinio vairavimo mokymus. Vairavimo egzaminų „Regitroje“ laikyti nereikės.

   

  Pabaigus mokymus Jums tiesiog reikės užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą. Tai galima padaryti tiesiog internetu ir naujas dokumentas bus pristatytas į paštomatą arba per kurjerį.

   

  Informaciją apie pabaigtus vairuotojų mokymus iš vairavimo mokyklos gausime automatiškai. Užsakant vairuotojo pažymėjimą, būtina turėti ir galiojančią medicininę pažymą, kurioje turi būti nurodyta, jog asmens sveikatos būklė yra tinkama vairuoti motociklus. Jei tokia medicininė pažyma jau buvo pateikta „Regitrai“, jos duomenys bus užfiksuoti sistemoje. Tuo atveju, jei išduodama nauja medicininė pažyma, ji iš medicinos įstaigos gaunama automatiškai, todėl popierinio dokumento pateikti nereikia.

   

  Naujai išduotame vairuotojo pažymėjime prie B kategorijos bus įrašytas kodas 100, reiškiantis, jog leidžiama vairuoti A1 kategorijos transporto priemones tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.

   

  Taip pat atkreipiame dėmesį, kad jei norite vairuoti lengvuosius motociklus ir užsienyje, tuomet teisę vairuoti reikės įgyti įprasta tvarka, t. y. pabaigti visus būtinus mokymus vairavimo mokykloje bei išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.

 • Ar vairuotojo pažymėjimą galima atsiimti be asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės)?

  Atsiimti pagamintą vairuotojo pažymėjimą galima tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinas pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, jį atitinkantis kelionės dokumentas ar kitas užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje, leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje).

 • Ar gali vairuotojo pažymėjimą atsiimti kitas asmuo?

  Taip. Vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti pareiškėjo nurodytas asmuo, kurio asmens duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą) pareiškėjas nurodė Vairuotojų portale ar užsakydamas vairuotojo pažymėjimą „Regitros“ padalinyje, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).


  Vairuotojo pažymėjimą taip pat gali atsiimti įgaliotas asmuo (įgaliojimą sudaryti galima ČIA) arba advokatas, pateikdamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka įformintą įgaliojimą arba atstovavimo sutartį, kuriuose nurodytas pavedimas konkretiems veiksmams atlikti, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

 • Ar laiku nespėjus pasikeisti 10 metų galiojančio vairuotojo pažymėjimo reikės perlaikyti egzaminus?

  Terminas, per kurį privaloma pasikeisti negaliojantį vairuotojo pažymėjimą, nėra numatytas. Laiku nespėjus pasikeisti vairuotojo pažymėjimo, perlaikyti egzaminų nereikės. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad vairuoti transporto priemones leidžiama tik jei yra išduotas galiojantis vairuotojo pažymėjimas.

 • Grįžau gyventi į Lietuvą, ar man reikia keisti Jungtinėje Karalystėje išduotą vairuotojo pažymėjimą į lietuvišką?

  Jei tapote nuolatiniu Lietuvos gyventoju, Jungtinėje Karalystėje išduotą vairuotojo pažymėjimą turite pasikeisti į lietuvišką. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

 • Ar dar galima keisti Lietuvoje išduotus laminuotus vairuotojo pažymėjimus?

  Taip, laminuoti seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimai yra keičiami bendra tvarka. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

 • Ar būtina keisti Europos Sąjungos valstybėje narėje arba Europos ekonominės erdvės valstybėje išduotą (galiojantį) vairuotojo pažymėjimą?

  To daryti tikrai nebūtina. Europos Sąjungos valstybėse narėse ir Europos ekonominės erdvės šalyse išduotas vairuotojo pažymėjimas galios ir Lietuvoje. Tad jei turite kažkurios šios valstybės vairuotojo pažymėjimą ir grįžote gyventi į Lietuvą, patartina neskubėti jo keisti, nes su juo galite drąsiai važinėti ir mūsų šalies keliais.

   

  Jei vis dėlto artės jo galiojimo termino pabaiga, atvykite į „Regitros“ padalinį ir mes pakeisime jį į lietuvišką be jokių papildomų sąlygų. Kitaip tariant, vairavimo egzaminų iš naujo laikyti nereikės. Atvykus į padalinį, reikės pateikti tik galiojantį asmens dokumentą, medicininę pažymą (ji gaunama automatiškai), bei keičiamą vairuotojo pažymėjimą.

 • Pamečiau (pavogė) vairuotojo pažymėjimą Lietuvoje, kam apie tai reikia pranešti?

  Jei praradote vairuotojo pažymėjimą, pirmiausia apie tai praneškite „Regitrai“ internetu arba atvykę į padalinį. Tai yra labai svarbu, kadangi tokiu būdu užkertamas kelias galimam neteisėtam jo panaudojimui. Pranešus apie praradimo atvejį, fiksuojame šią informaciją sistemoje ir dokumentą paskelbiame negaliojančiu. Papildomai Jums kreiptis nereikia niekur, nes visus duomenis teikiame policijai bei kitoms suinteresuotoms institucijoms.

   

  Tuomet, žinoma, reikės užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą. Tai galima padaryti paprasčiausiai internetu arba atvykus į „Regitros“ padalinį. Beje, atkreipiame dėmesį, jog išdavus naują vairuotojo pažymėjimą, senasis, net jei jis ir buvo vėliau surastas, nustoja galioti ir juo naudotis nebegalima.

 • Pamečiau (pavogė) vairuotojo pažymėjimą užsienyje, kam apie tai reikia pranešti?

  Jei pametėte vairuotojo pažymėjimą arba jį iš Jūsų pavogė, kai keliavote užsienyje, pranešti apie prarastą vairuotojo pažymėjimą galite internetu arba Lietuvos konsulate / ambasadoje pateikus prašymą, kuris bus persiųstas „Regitrai“. Apie prarastą vairuotojo pažymėjimą taip pat galite pranešti sugrįžus į Lietuvą ir asmeniškai atvykus į „Regitros“ padalinį.


  Daugiau informacijos apie vairavimą užsienyje pametus (pavogus) vairuotojo pažymėjimą rasite ČIA.

 • Ką daryti, jei reikalinga pažyma, kuri patvirtintų mano vairuotojo pažymėjimo duomenis?

  Gauti pažymą, patvirtinančią Jūsų vairuotojo pažymėjimo duomenis, galite asmeniškai atvykus į „Regitros“ padalinį, atsiuntus prašymą, pasirašytą elektroniniu parašu, el. paštu regitra@regitra.lt arba Įgaliojimų registre įgaliojus kitą asmenį, kuris galėtų „Regitros“ padalinyje užsakyti ir atsiimti minėtą pažymą.


  Jei gyvenate užsienyje, taip pat galite kreiptis į Lietuvos diplomatinę atstovybę ir pateikti prašymą. Prašymas bus persiųstas „Regitrai“, o pažyma išsiųsta prašyme nurodytu adresu.

 • Ar galiu gauti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą?

  Nuo 2020 m. sausio mėn. „Regitra“ pradėjo išduoti dviejų tipų tarptautinius vairuotojo pažymėjimus. Tai papildomi dokumentai prie nacionalinio vairuotojo pažymėjimo. Jie reikalingi keliaujantiems ir vairuojantiems tose užsienio šalyse, kurios nepriklauso Europos Sąjungai (ES) ar Europos Ekonominei Erdvei (EEE).

   

  Daugiau informacijos apie tai, kaip užsisakyti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą, rasite ČIA.

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) informacija

 • Kas tikrina, ar automobilis turi SDK?

  Transporto priemonių pardavėjus tikrina Policijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos, Muitinės bei Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos, Valstybinės sienos apsaugos inspekcija, Lietuvos transporto saugos administracijos pareigūnai.

 • Kaip tikrinami automobilių pardavėjai, pvz.: automobilių portaluose ir turguose?

  Patikrinimai vykdomi keliuose, gabenant transporto priemones autovežiais, stabdant pavienes transporto priemones, turgavietėse ir kitose automobilių pardavimo vietose, atliekant transporto priemonių pardavimo skelbimų analizę elektroninėje erdvėje ir pan.

 • Kokia atsakomybė taikoma už SDK prievolių nesilaikymą?

  Jei asmuo nedeklaruoja transporto priemonės nustatyta tvarka, jis negali tokios transporto priemonės parduoti.

   

  Kontroliuojantys pareigūnai, nustatę, kad transporto priemonė nedeklaruota teisės aktų nustatyta tvarka, gali taikyti administracinę atsakomybę.

 • Jei transporto priemonės vertė didesnė nei 5 000 Eur, ar galimas atsiskaitymas grynais pinigais?

  Jei sandorio suma viršija 5 000 eurų, atsiskaitymai negali būti vykdomi grynaisiais pinigais. Daugiau informacijos apie atsiskaitymą grynais pinigais rasite VMI

 • Kokio dydžio bauda už SDK prievolių nesilaikymą?

  Baudą skiria pažeidimą nustačiusi institucija. Transporto priemonės savininkui (valdytojui) už Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatyme nustatytų reikalavimų nevykdymą gresia bauda nuo 150 iki 300 eurų. Padarius pakartotinį pažeidimą – nuo 440 iki 600 eurų.

 • Kokia atsakomybė taikoma pardavus transporto priemonę be įsigijimo dokumentų, su „kauferiais“?

  Pardavėjui draudžiama parduoti prekes, kurių įsigijimas teisės aktų nustatyta tvarka nepatvirtintas prekių įsigijimą patvirtinančiais dokumentais (MPT 8.2 p.).


  Suklastotą sutartį pasirašantis pirkėjas netenka visų garantijų, nes neturi jokių įrodymų, kad automobilis pirktas iš Lietuvos piliečio (CK 6.334).


  Dėl dokumento suklastojimo ar suklastoto dokumento panaudojimo ar realizavimo, asmuo gali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn (BK 300 str.).

 • Kokių pasekmių gali sulaukti pirkėjas, sutikęs pirkimo–pardavimo sutartyje nurodyti mažesnę įsigijimo kainą?

  Pirkėjas, sudarantis sandorį su pardavėju ir sutikęs pirkimo–pardavimo sutartyje nurodyti mažesnę automobilio kainą nei realiai sumokama, dėl to, galiausiai, nukenčia pats. Šiam pirkėjui, vėliau parduodant tą patį automobilį kitam asmeniui už didesnę kainą nei ji buvo įrašyta sutartyje pirminio įsigijimo metu, tenka sumokėti 15 proc. GPM nuo neva gauto pelno. Tuo tarpu pardavėjas nuo mokesčių mokėjimo išsisuka.

   

  Nustačius automobilio defektą, pirkėjas netenka garantijos susigrąžinti visos faktiškai sumokėtos sumos, nes neturi įrodymų, jog sumokėjo daugiau nei įrašyta pirkimo–pardavimo sutartyje.

   

  VMI, tirdama tokio tipo sandorius, gali paprašyti automobilio pirkėją pateikti sandorio (automobilio įsigijimo ES) aplinkybes pagrindžiančius dokumentus.


  Mokestinių patikrinimų metu dėl tokių sandorių papildomai bus apskaičiuoti mokesčiai ir skiriama bauda Lietuvos Respublikos mokesčių administravimo įstatymo 139 str. nustatyta tvarka.

 • Kokią informaciją turi nurodyti transporto priemonės savininkas, parduodantis transporto priemonę eksponavimo aikštelėje / prekyvietėje?

  Transporto priemonės savininkas, siūlantis įsigyti transporto priemonę, privalo matomoje vietoje skelbti SDK, pvz.: ant skelbimo iškaboje, ant priekinio lango stiklo ir pan.

 • Kokius papildomus dokumentus, duomenis SEAKĮ nuostatų kontrolę kelyje vykdantiems pareigūnams turi pateikti vairuotojas, gabenantis naudotas transporto priemones?

  Prieš transporto priemonės įvežimą į Lietuvos Respublikos teritoriją jos savininkas turi deklaruoti transporto priemonės nuosavybę ir gauti SDK (SEAKĮ 20 str. 1 ir 2 d.). VMI yra viena iš institucijų, atliekančių teisės aktų nuostatų, susijusių su SDK, laikymosi kontrolę (pvz., kontroliuos ir tikrins, ar autovežiais vežamos transporto priemonės turi SDK).


  Siekiant užtikrinti efektyvią kontrolę ir kuo trumpesniam laikui sustabdyti autovežį, naudotas transporto priemones gabenančiam vairuotojui SEAKĮ nuostatų kontrolę kelyje vykdantiems VMI darbuotojams rekomenduojame pateikti:

   

  - SDK. Vežėjams rekomenduojama prieš perimant ketinamą įvežti į Lietuvos Respubliką transporto priemonę pasitikrinti, ar ji turi galiojantį SDK;

  - dokumentus, pagal kuriuos galima nustatyti transporto priemonės savininką (pvz., transportavimo paslaugų užsakymo sutartį).

 • Ar privaloma nurodyti SDK paskelbiant skelbimą apie parduodamą transporto priemonę skelbimų portaluose, „Facebook“ grupėse?

  Taip, privaloma. Kontroliuojančios institucijos tikrins, ar asmenys, talpinantys skelbimus, tinkamai vykdo SEAKĮ nuostatas ir nurodo SDK.

 • Ar užtenka skelbime nurodyti, kad parduodama transporto priemonė jau turi SDK, ar reikia skelbti patį SDK?

  Privaloma skelbti kiekvienos parduodamos transporto priemonės SDK.


  Jei skelbime yra nurodyta, jog automobilis turi SDK, tačiau SDK nėra nurodomas, yra laikoma, kad parduodant transporto priemonę viešo siūlymo metu SDK nepaskelbtas.

 • Baigus galioti medicininei pažymai, aš neteksiu teisės vairuoti ar tiesiog bus stabdomas vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminas?

  Baigus galioti medicininei pažymai, bus stabdomas vairuotojo pažymėjimo galiojimo terminas, o ne prarandama teisė vairuoti. Pasitikrinus sveikatą, „Regitra" duomenis gaus automatiškai ir Jums nieko papildomai daryti nereikės. 

 • Kaip sužinoti transporto priemonės Euro klasę?

  1. Registracijos liudijime. Dažniausiai Euro klasė yra nurodyta transporto priemonės registracijos liudijimo V.9 grafoje arba registracijos liudijimo žymose.  Tokiu atveju nieko papildomai daryti nereikia, tačiau, jei tokie duomenys nėra nurodyti, tuomet reikėtų patikrinti „Regitros” duomenų bazę (žr. žemiau). 

   

  Taip pat, atkreipiame dėmesį, kad į registracijos liudijimo V.9 grafą gali būti įrašytas taikomo pagrindinio norminio akto ir naujausio iš dalies keičiančio norminio akto numeris (jeigu yra).

   

  2. „Regitros“ duomenų bazėje. Pasitikrinti informaciją apie transporto priemonės Euro klasę galima tiesiog internete teikiamuose atviruose duomenyse: Regitra - Ieškoti informacijos apie transporto priemonę (eregitra.lt)

   

  Jei informacija apie Euro klasę yra pateikiama duomenų bazėje, tačiau nėra nurodyta registracijos liudijime, tuomet, jei reikia, asmuo turėtų užsisakyti naują registracijos liudijimą. Tai galima padaryti dviem būdais: 

  1. Internetu pasirinkus paslaugą „Pamečiau arba sugadinau registracijos liudijimą”: eregitra.lt/eketris-web/faces/pages/common/Login.xhtml  

  2. Padalinyje, vizitui užsiregistravus iš anksto: Išankstinė klientų registracija | eRegitra.lt  

   

  3. Nesant duomenų apie Euro klasę nei registracijos liudijime, nei duomenų bazėje, tuomet techniniai duomenys gali būti papildomi  būdais: 

  3.1. Pareiškėjui pateikus Lietuvos Respublikos arba Europos Sąjungos atitikties liudijimą (jeigu transporto priemonė nebuvo perdirbta). Jį gali išduoti gamintojas arba jo įgaliotas atstovas.  

  3.2. Pareiškėjui pateikus Lietuvoje išduotą techninės ekspertizės pažymą. Pažymas išduoda techninės apžiūros centrai visoje Lietuvoje.  

   

  Jei reikia, asmuo turėtų užsisakyti naują registracijos liudijimą, kuriame būtų nurodyta Euro klasė. Tai galima padaryti padalinyje, vizitui užsiregistravus iš anksto: Išankstinė registracija priėmimui padalinyje | Valstybės įmonė „REGITRA“

 • Ką daryti, jei esu pasitikrinęs (-usi) sveikatą iki 2020-11-11, tačiau neturiu (pamečiau, praradau) popierinio medicininio sveikatos patikros pažymėjimo ir šių duomenų nėra e.sveikata sistemoje?

  Jeigu neturite fizinės med. pažymos, bet ji yra galiojanti, jos dubliktą galite gauti pažymą išdavusioje medicinos įstaigoje.

 • Planuoju įsigyti automobilį. Ar man reikės mokėti registracijos mokestį?

  Nuo liepos 1 d. registruojant lengvuosius ir lengvuosius krovininius automobilius taikomas registracijos mokestis pagal jų išmetamą CO2 kiekį, kai:

   

  - automobilis yra registruojamas pirmą kartą (registruojant naują ar įvežtą iš užsienio);

  - keičiasi automobilio valdytojas (pvz.: prieš tai Lietuvoje eksploatuotas automobilis yra registruojamas kito valdytojo vardu, suteikiama teisė valdyti automobilį kitam asmeniui nuomos pagrindu ir kt.);

  - po išregistravimo automobilis yra registruojamas iš naujo (pvz.: pasibaigus registracijos terminui).

   

  Registracijos mokestis taikomas tik tiems lengviesiems ir lengviesiems krovininiams automobiliams, kurių išmetamo CO2 kiekis yra didesnis nei 130 g/km.


  Daugiau informacijos apie registracijos mokestį rasite ČIA.

 • Kur galiu patikrinti, ar mano medicininė pažyma galioja?

  Medicininės pažymos galiojimą galite patikrinti prisijungę prie Vairuotojo portalo, skiltyje - „Peržiūrėti medicinines pažymas".

 • Per kiek laiko reikia perregistruoti įsigytą transporto priemonę?

  Įsigijus iš užsienio įvežtą, Lietuvoje dar neregistruotą transporto priemonę, ją privaloma įregistruoti prieš pradedant eksploatuoti viešajame eisme.

   

  Įsigijus Lietuvoje jau registruotą transporto priemonę, ją savo vardu reikia įregistruoti per 10 kalendorinių dienų nuo nuosavybės pasikeitimo deklaravimo. Kitu atveju ji bus automatiškai išregistruojama.

 • Kur galiu patikrinti, ar mano vairuotojo pažymėjimas galioja?

  Vairuotojo pažymėjimo galiojimą galite patikrinti ČIA arba prisijungę prie Vairuotojo portalo

 • Esu Lietuvos vežėjas. Kaip galiu įregistruoti transporto priemonę?

  Jei esate Lietuvos vežėjas, transporto priemonių registracijos paslaugas galite gauti:

   

  - prioritetine tvarka pateikus prašymą el. paštu vezejams@regitra.lt, jei Jūsų įmonė yra įregistruota įstatymų nustatyta tvarka ir turite leidimą, licenciją vežti krovinius šalies viduje ir / ar už jos ribų;

  - internetu;

  - bendra tvarka „Regitros“ padalinyje dėl vizito užsiregistravus iš anksto ČIA.


  Jei kreipiatės prioritetine tvarka, Jums reikės:

   

  1. Užpildyti standartizuotą prašymo formą.
  2. El. paštu vezejams@regitra.lt pateikti pasirašytą prašymą ir visas registracijai reikalingas dokumentų kopijas (transporto priemonės kilmės, atitikties, valdymo pagrindą patvirtinančius dokumentus, įgaliojimus ir kt.).

   

  Darbuotojas, suderinęs su „Regitros“ padaliniu dėl priimamo prašymų kiekio, prašyme nurodytais kontaktais informuos Jus apie transporto priemonių dokumentų priėmimo vietą ir laiką.

   

  Gautų prašymų nagrinėjimas vyksta darbo dienomis: I-IV: 8.00-12.00 val. ir 13.00-16.00 val. V: 8.00-12.00 val. ir 13.00-15:00 val.

   

  Gavus patvirtinimą dėl rezervacijos, prašome suderintu laiku į „Regitros“ padalinį pristatyti originalius dokumentus: pasirašytą prašymą ir kiekvienos transporto priemonės atskirai sukomplektuotą dokumentų paketą (pateikiamų transporto priemonių dokumentų paketų kiekis turi sutapti su prašyme nurodytų transporto priemonių kiekiu).

   

  SVARBU. Prieš pateikiant dokumentus jau turi būtų atliktas ir įskaitytas avansinis mokėjimas arba bankinis pavedimas už prašyme nurodytos (-ų) transporto priemonės (-ių) nuosavybės deklaravimo ir / ar įregistravimo paslaugas į „Regitros“ banko sąskaitą. Įmonės rekvizitus rasite ČIA.

   

  Susipažinti su nuosavybės deklaravimo paslaugų kainoraščiu galite ČIA, o su transporto priemonių registravimo paslaugų ČIA.

 • Esu naujų transporto priemonių gamintojų atstovas. Kaip galiu įregistruoti transporto priemonę?

  Jei esate naujų transporto priemonių gamintojų atstovas, užsiregistruoti vizitui dėl transporto priemonių įregistravimo galite šiais būdais:

   

  - prioritetine tvarka pateikus prašymą el. paštu prasymai@regitra.lt, jei įmonė yra sudariusi sutartį su „Regitra“ dėl naujų transporto priemonių duomenų teikimo;

  - bendra tvarka dėl vizito padalinyje užsiregistravus iš anksto ČIA.

   

  Jei kreipiatės prioritetine tvarka, Jums reikės:

   

  1. Užpildyti standartizuotą prašymo formą ir pateikti ją el. paštu prasymai@regitra.lt

   

  Darbuotojas, suderinęs su „Regitros“ padaliniu dėl priimamo prašymų kiekio, prašyme nurodytais kontaktais informuos Jus apie transporto priemonių dokumentų priėmimo vietą ir laiką.

   

  Gautų prašymų nagrinėjimas vyksta darbo dienomis: I-IV: 8.00-12.00 val. ir 13.00-16.00 val. V: 8.00-12.00 val. ir 13.00-15:00 val.

   

  2. Gavus patvirtinimą dėl rezervacijos, prašome suderintu laiku į „Regitros“ padalinį pristatyti originalius dokumentus: pasirašytą prašymą ir kiekvienos transporto priemonės atskirai sukomplektuotą dokumentų paketą (pateikiamų transporto priemonių dokumentų paketų kiekis turi sutapti su prašyme nurodytų transporto priemonių kiekiu).

   

  SVARBU. Pasirūpinkite, kad iki atvykimo į padalinį būtų atliktas ir įskaitytas avansinis mokėjimas arba bankinis pavedimas už prašyme nurodytos (-ų) transporto priemonės (-ių) nuosavybės deklaravimo ir / ar įregistravimo paslaugas į „Regitros“ banko sąskaitą. Įmonės rekvizitus rasite ČIA.

   

  Susipažinti su nuosavybės deklaravimo paslaugų kainoraščiu galite ČIA, o su transporto priemonių registravimo paslaugų ČIA.

 • Ką daryti su numerio ženklais, išregistravus automobilį? Ar galite juos pasaugoti kitam mano automobiliui?

  Išregistruotos transporto priemonės numerio ženklai gali būti paliekami saugoti „Regitroje“ (paslauga mokama) arba juos pasilikti saugoti gali pats asmuo. Šie ženklai gali būti pakartotinai panaudoti registruojant pareiškėjo ar kito asmens transporto priemonę (pateikus prašymą dėl numerio ženklų perdavimo kitam asmeniui). Taip pat atkreipiame dėmesį, kad saugomi ne tik sugrąžinti, bet ir naujai užsisakyti numerio ženklai.

   

  Daugiau informacijos apie numerio ženklų saugojimo paslaugą rasite ČIA.

 • Kur turėčiau kreiptis, jei mano vairuotojo pažymėjimas negalioja?

  Rekomenduojame prisijungti prie Vairuotojo portalo ir skiltyje „Peržiūrėti medicinines pažymas" patikrinkite, ar Jūsų medicininė pažyma galioja. Tuo atveju, jei medicininės pažymos galiojimas pasibaigė, kreipkitės į Jūsų pasirinktą medicinos įstaigą dėl naujos medicininės pažymos išdavimo. Pasitikrinus sveikatą, medicininės pažymos duomenys bus perkelti automatiškai ir papildomai nieko daryti nereikės, o vairuotojo pažymėjimas bus paskelbtas galiojančiu (ši sąlyga galioja tuo atveju, jei vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas nėra pasibaigęs ir vairuotojo pažymėjimui nėra taikomi kiti apribojimai). 

 • Kur galiu patikrinti, ar mano transporto priemonė neišregistruota?

  Transporto priemonės registracijos būseną galite pasitikrinti ČIA.

   

  Primename, kad viešajame eisme dalyvaujanti transporto priemonė turi būti įregistruota nustatyta tvarka ir jos leidimas dalyvauti viešajame eisme turi būti galiojantis, kadangi tai reiškia, jog transporto priemonė yra apdrausta ir turi galiojančią techninę apžiūrą.

 • Ką daryti, jei pasitikrinus sveikatą, medicininės pažymos duomenys atsinaujino, bet vairuotojo pažymėjimas negalioja?

  Išsiaiškinti priežastį galite pateikus klausimą Jūsų pasirinktu būdu:

 • Ar pakeitus automobilio spalvą būtina keisti registracijos liudijimą?

  Transporto priemonės spalva yra Kelių transporto priemonių registro duomenys, kurie įregistravus transporto priemonę yra įrašomi registracijos liudijime ir turi atitikti realius.

   

  Taigi, pakeitus transporto priemonės spalvą, ją perdažius, reikia pakeisti ir transporto priemonės registracijos duomenis, t. y. perregistruoti transporto priemonę. Tai reikia padaryti per 15 dienų nuo įregistruotų duomenų pasikeitimo, tačiau rekomenduojama tai atlikti iki artimiausios privalomosios techninės apžiūros. Atkreipiame dėmesį, kad pakeisti registravimo duomenis galima tik „Regitros“ padalinyje atlikus automobilio autentiškumo patikrinimą.

 • Ar visi vairuotojai iš naujo turi pasitikrinti sveikatą?

  Ne, iš naujo sveikatos visiems pasitikrinti nereikia, bet turi tikrintis visi, kurie vairuoja ir neturi galiojančios medicininės pažymos ar pažymos galiojimas eina į pabaigą.

 • Ar pasikeitus pavardei būtina keisti registracijos liudijimą?

  Transporto priemonės valdytojo (savininko) duomenys yra Kelių transporto priemonių registro duomenys, kurie įregistravus transporto priemonę yra įrašomi registracijos liudijime ir turi atitikti realius.

   

  Taigi, pasikeitus duomenims, reikia pakeisti ir transporto priemonės registracijos duomenis, t. y. perregistruoti transporto priemonę. Perregistruoti reikia per 15 dienų nuo įregistruotų duomenų pasikeitimo, tačiau rekomenduojama tai atlikti iki artimiausios privalomosios techninės apžiūros.


  Užsisakyti naują registracijos liudijimą (pasikeitus pavardei) galima tiesiog internetu.

 • Ar aš būsiu informuotas, jei bus sustabdytas mano vairuotojo pažymėjimo galiojimas dėl medicininės pažymos galiojimo pabaigos?

  Taip, jei Vairuotojo portale Jūs palikote savo kontaktinius duomenis ir sutikote gauti pranešmus, SMS ir (ar) elektroniniu paštu, būsite informuotas apie artėjantį vairuotojo pažymėjimo galiojimo sustabdymą. Rekomenduojame prisijungti prie Vairuotojų portalo ir nurodyti / atnaujinti savo kontaktinius duomenis bei sutikti gauti informacinius pranešimus.

 • Ką daryti pametus registracijos liudijimą?

  Praradus transporto priemonės registracijos liudijimą reikia nedelsiant kreiptis į „Regitrą“ dėl naujo gavimo. Po naujo registracijos liudijimo išdavimo policijai bus pranešta apie dokumento praradimą. Tai užkirs kelią galimam neteisėtam jo panaudojimui.

   

  Pametus registracijos liudijimą, naują galite užsisakyti tiesiog internetu.

   

  Daugiau informacijos rasite ČIA.

 • Mano vairuotojo pažymėjimo galiojimas buvo sustabdytas dėl medicininės pažymos galiojimo pabaigos. Ar gavus naują medicininę pažymą turėsiu užsakyti naują vairuotojo pažymėjimą?

  Ne. Pasitikrinus sveikatą, medicininės pažymos duomenys bus perduoti automatiškai, o vairuotojo pažymėjimas bus paskelbtas galiojančiu (ši sąlyga galioja tuo atveju, jei vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas nėra pasibaigęs ir vairuotojo pažymėjimui nėra taikomi kiti apribojimai). 

 • Ar mano turimo ne Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus stabdomas, jei neturiu Lietuvoje išduotos medicininės pažymos?

  Ne, nebus. VĮ „Regitra" netvarko užsienio šalyse išduotų vairuotojo pažymėjimų duomenų.

 • Mano vairuotojo pažymėjimo galiojimas dar nėra pasibaigęs, bet turiu popierinę medicinę pažymą, ar turiu kažkur kreiptis?

  Rekomenduojame prisijungti prie Vairuotojo portalo ir skiltyje „Peržiūrėti medicinines pažymas" patikrinti informaciją apie medicininę pažymą. Tuo atveju, jei duomenų apie Jūsų medicininę pažymą nėra ar informacija nėra teisinga, prašome atvykti į Jūsų pasirinktą „Regitros" padalinį ir pateikti turimą popierinę medicininę pažymą.

  Atkreipiame dėmesį, kad nuo 2020 m. lapkričio 12 d. priimamos tik skaitmeninės medicininės pažymos. Planuojant vizitą į „Regitros" padalinį, rekomenduojame iš anksto rezervuoti vizito laiką. Tai padaryti galite ČIA

 • Ar galiu registruoti savo vardu transporto priemonę, jei neturiu deklaruotos gyvenamosios vietos?

  Transporto priemonės registruojamos transporto priemonės valdytojų, nuolatinių Lietuvos gyventojų vardu, turinčių adresą Lietuvoje. Valdytojo adresas reikalingas, kad būtų žinoma, kokiu adresu transporto priemonės valdytojas gali būti surandamas. Todėl, asmuo, teisės aktų nustatyta tvarka, nedeklaravęs savo gyvenamosios vietos, savo vardu įregistruoti transporto priemonės negali.

 • Turiu galiojančią popierinę medicininę pažymą, ar galiu ją pateikti užsakant naują vairuotojo pažymėjimą?

  Taip. Jei medicininės pažymos galiojimo laikas nėra pasibaigęs, Jūs galite užsakyti naują vairuotojo pažymėjimą, pateikus popierinę medicininę pažymą (atkreipiame dėmesį, kad priimamos tik iki 2020 m. lapkričio 11 d. išduotos popierinės medicinės pažymos). Planuojant vizitą į „Regitros" padalinį, rekomenduojame iš anksto rezervuoti vizito laiką. Tai padaryti galite ČIA.

 • Kaip išregistruoti transporto priemonę, kurią atidaviau utilizavimui?

  Tai galite padaryti internetu arba „Regitros“ padalinyje. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA. ČIA.

 • Turiu Lietuvos Respublikos vairuotojo pažymėjimą ir pakaitomis gyvenu skirtingose valstybėse, ar galiu pasitikrinti sveikatą užsienio sveikatos priežiūros įstaigoje?

  Užsienyje atliktas sveikatos patikrinimas nepripažįstamas. Dėl vairuotojo sveikatos patikrinimo turite kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą Lietuvoje.

 • Mano vairuotojo pažymėjimo galiojimas sustabdytas dėl negaliojančios medicininės pažymos, ar aš galiu vairuoti transporto priemones?

  Ne, negalite. Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 424 straipsnis numato, kad Transporto priemonių vairavimas nepasitikrinus sveikatos nustatytu periodiškumu, nesilaikant vairuotojo pažymėjime nurodytų vairuotojui taikomų apribojimų (išskyrus leidimo vairuoti tam tikros rūšies transporto priemones apribojimus) ar pasibaigus vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikui, užtraukia baudą nuo trisdešimt iki penkiasdešimt eurų.

 • Vairavau transporto priemonę, bet nepastebėjau, kad vairuotojo pažymėjimo galiojimas buvo sustabdytas dėl negaliojančios medicininės pažymos ir įvyko eismo įvykis. Ar man galios transporto priemonės draudimas?

  Dėl klausimų, susijusių su transporto priemonės draudimu, prašome kreiptis į draudimo bendrovę, kurioje apdrausta transporto priemonė.

 • Mano medicininė pažyma dar galioja visoms kategorijoms, ar turiu ją pakeisti įsigaliojus naujai tvarkai nuo 2025 m. sausio 1 d.?

  Ne. Tuo atveju, jei medicininė pažyma galioja, gauti naujos medicininės pažymos nereikia. Tačiau rekomenduojame prisijungti prie Vairuotojo portalo ir skiltyje „Peržiūrėti medicinines pažymas" patikrinti informaciją apie medicininę mažymą. Tuo atveju, jei duomenų apie Jūsų medicinę pažymą nėra ar informacija nėra teisinga, prašome atvykti į Jūsų pasirinktą „Regitros" padalinį ir pateikti turimą medicininę pažymą.

  Atkreipiame dėmesį, kad priimamos tik iki 2020 m. lapkričio 11 d. išduotos popierinės medicininės pažymos. Planuojant vizitą į „Regitros" padalinį, rekomenduojame iš anksto rezervuoti vizito laiką. Tai padaryti galite ČIA

 • Jei pasibaigė medicininės pažymos galiojimas, vairuotojo pažymėjime nurodytos kelios vienos grupės kategorijos, o nauja medicininė pažyma nustato tinkamumą vairuoti ne visas šios grupės transporto priemonių kategorijas, ar būtina keisti vairuotojo pažymėjimą? (Pavyzdys: Petras turi vairuotojo pažymėjimą su A ir B kategorijomis, nauja medicininė pažyma nustato tinkamumą vairuoti tik B kategorijos transporto priemones, ar reikia keisti vairuotojo pažymėjimą?)

  Taip. Jei vairuotojo pažymėjime nurodytos kelios vienos grupės kategorijos, o medicininė pažyma nustato tinkamumą vairuoti ne visas vairuotojo pažymėjime nurodytas kategorijas, būtina keisti vairuotojo pažymėjimą. (Pavyzdys: Taip, Petrui pasitikrinus sveikatą ir gavus patvirtinimą apie tinkamumą vairuoti tik B kategorijos transporto priemones, būtina pasikeisti vairuotojo pažymėjimą).

 • Jei vairuotojo pažymėjime yra nurodytos I ir II grupės kategorijos, bet II grupės kategorijų medicininė pažymos galiojimas jau pasibaigė, ar vairuotojo pažymėjimas galioja? (Pavyzdys: Jonas turi vairuotojo pažymėjimą su B ir C kategorijomis, C kategorijos medicininė pažymos galiojimas pasibaigė, ar vairuotojo pažymėjimas galioja?)

  Jei pasibaigė tik II grupės* kategorijų medicininės pažymos galiojimo laikas, vairuojant I grupės* kategorijų transporto priemones - vairuotojo pažymėjimas galioja. (Pavyzdys: Jonas gali vairuoti B kategorijos (I grupė) transporto priemonę. Baigus galioti II grupės kategorijų medicininei pažymai, Jono vairuotojo pažymėjimo galiojimas nebus sustabdytas, tačiau, vadovaujantis Saugaus eismo automobiliu keliais įstatymu, Jonas privalo pasitikrinti sveikatą, kad būtų atnaujintas II grupės kategorijų medicininės pažymos galiojimas. Atnaujinus medicininę pažymą papildomai nieko daryti nereikia. Duomenys yra gaunami automatiškai.)

   

  * Transporto priemonių kategorijos skirstomi į dvi grupes:

   

  • I grupė – AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių vairuotojai;
  • II grupė – C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų transporto priemonių vairuotojai.
 • Medicininėje pažymoje yra nurodyta I ir II grupė. Kokios transporto priemonių kategorijos priklauso šioms grupėms?

  Transporto priemonių kategorijos skirstomi į dvi grupes:

  • I grupė – AM, A1, A2, A, B1, B ir BE kategorijų transporto priemonių vairuotojai;
  • II grupė – C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D, DE ir T kategorijų transporto priemonių vairuotojai.
 • Ką daryti, jei transporto priemonių paieškos lange suvedus duomenis rodomas šauktukas?

  Šauktukas transporto priemonių paieškos lange reiškia, kad transporto priemonės perleidimui taikomi apribojimai ir transporto priemonė negali būti įregistruojama naujo valdytojo vardu arba transporto priemonė buvo apgadinta eismo įvykio metu ir draudikų buvo pripažinta kaip ekonomiškai netikslinga remontuoti.

   

  Perspėjimas rodomas, norint atkreipti transporto priemonės valdytojų, savininkų ar pirkėjų dėmesį.

   

  Pirmu atveju transporto priemonė negalės būti perregistruota naujo transporto priemonės valdytojo vardu. Apribojimo priežastys gali būti įvairios: į transporto priemonę teises ar pretenzijas yra pareiškę tretieji asmenys arba transporto priemonė areštuota, arba ji yra teisinio ginčo objektas, arba atimta ir apribota teisė ja disponuoti.

   

  Antru atveju panaikinamas transporto priemonės privalomosios techninės apžiūros galiojimas ir sustabdomas transporto priemonės leidimas dalyvauti eisme. Leidimo sustabdymas panaikinamas suremontavus transporto priemonę, atlikus techninę ekspertizę, kuri patvirtina, kad ji yra tinkamai suremontuota ir yra žmonių sveikatai bei saugumui nepavojinga ir vėl gali dalyvauti viešajame eisme atlikus pakartotinę (neeilinę) techninę apžiūrą.

 • Ką reikia daryti įsidėjus / išmontavus dujinę įrangą?

  Transporto priemonės kuro rūšis  yra Kelių transporto priemonių registro duomuo, kuris įregistravus transporto priemonę yra įrašomas registracijos liudijime ir turi atitikti realų. Pakeitus transporto priemonės kuro rūšį, reikia pakeisti ir transporto priemonės registracijos duomenis, t. y. perregistruoti transporto priemonę. Perregistruoti reikia per 15 dienų nuo įregistruotų duomenų pasikeitimo, tačiau rekomenduojama tai atlikti iki artimiausios privalomosios techninės apžiūros. Atkreipiame dėmesį, kad pakeisti registravimo duomenis galima tik „Regitros“ padalinyje atlikus automobilio autentiškumo patikrinimą.

   

  Perregistruojant transporto priemonę (įsidėjus dujas) „Regitrai“ papildomai reikia pateikti Ekspertizių arba specializuotos įmonės pagal Kelių transporto priemonių gamybos ir perdirbimo tvarką įformintą pažymą (dujų montavimo pažyma).

   

  Perregistruojant transporto priemonę (išmontavus dujas) papildomai reikia pateikti Ekspertizių arba specializuotos įmonės išduotą transporto priemonės perdirbimo techninės ekspertizės pažymą.

 • Man reikalinga pirkimo–pardavimo sutarties kopija. Kaip galiu ją gauti?

  Jei transporto priemonės registravimo / išregistravimo veiksmai buvo atlikti padalinyje po 2014 m., Jums reikės pateikti prašymą. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

   

  Atkreipiame dėmesį, kad iki 2014 m. pirkimo–pardavimo sutarties kopijų gauti galimybės nėra.

 • Ar galiu dabar gauti pažymą apie mano vardu registruotas transporto priemones?

  Taip, pažymą apie transporto priemonių registravimo duomenis galite užsisakyti pateikę prašymą:

   

  1. el. paštu info@regitra.lt (prašymą būtina pasirašyti el. parašu);

   

  2. per e. pristatymo sistemą;

   

  3. „Regitros“ padalinyje dėl vizito užsiregistravus iš anksto ČIA;

   

  4. išsiųsdami registruotu paštu, nurodant šį adresą: Valstybės įmonei „Regitra“, Liepkalnio g. 97A, LT-02121 Vilnius (kartu turite pateikti galiojančio asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją).

 • Transporto priemonei sustabdytas leidimas dalyvauti eisme. Ar galiu gauti leidimą nuvažiuoti iki techninės apžiūros centro?

  Transporto priemonei, kurios leidimas dalyvauti viešajame eisme sustabdytas, galima gauti leidimą nuvykti į transporto priemonių techninės apžiūros įmonę privalomajai techninei apžiūrai atlikti. Tokius leidimus išduoda Techninės apžiūros įmonės arba Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacija.

 • Kokiais atvejais siunčiami paklausimai į užsienį?

  Kai „Regitros“ sprendimui dėl transporto priemonės registravimo yra būtina patikslinti ir (ar) papildyti duomenis (gauti informaciją apie transporto priemonės statusą jos kilmės šalyje), susirašant su užsienio transporto priemonių registracijos įmonėmis, Lietuvos ar užsienio atitinkamų informacinių sistemų tvarkytojais, kitais juridiniais asmenimis. Susirašinėjimas su užsienio juridiniais asmenimis pareiškėjo prašymu (jo pateiktiems duomenims patikslinti ir (ar) papildyti). Paslaugos kaina 17,38 Eur.

   

  Paklausimai siunčiami, kai informacinėje sistemoje yra informacija apie transporto priemonei užsienyje taikomus apribojimus ar pateikiama tik viena transporto priemonės registracijos liudijimo, kurį sudaro dvi dalys, dalis.

 • Pagal užsienio aukcionus radau parduodamą automobilį be dokumentų. Ar įmanoma tokį automobilį registruoti Lietuvoje, ar jis tinkamas tik ardymui?

  Vertindami asmenų, besikreipiančių dėl transporto priemonių patirtį, nerekomenduotume pirkti transporto priemonės be jos registraciją patvirtinančių dokumentų. Tektų aiškintis, kodėl ji be dokumentų. Taigi, lauktų ilgas, brangus  ir nelengvas kelias bandant tokią transporto priemonę įregistruoti.

   

  Kad galėtume pradėti transporto priemonės be originalių dokumentų registravimą, turėtų būti pateikta originalių dokumentų kopija ar kitas kompetentingos institucijos, t. y. užsienio registracijos tarnybos, išduotas transporto priemonės registraciją patvirtinantis dokumentas. Tokį dokumentą paprastai gauti nėra paprasta.

   

  Gavę Jūsų prašymą, susisiektume su transporto priemonę registravusią užsienio tarnyba, ir tik gavę jų patvirtinimą, spręstume dėl transporto priemonės įregistravimo. Tačiau yra pasitaikę atvejų, kai užsienio tarnyba nedavė sutikimo perregistruoti, nes pavyzdžiui, pagal nustatytą tvarką nebuvo pranešta apie transporto priemonės dokumentų praradimą, transporto priemonės pardavimą arba transporto priemonei buvo taikomi kokie nors kiti apribojimai. Tokiu atveju dokumentų tvarkymas persikeltų į užsienio šalį, ir tik ten sutvarkius, galėtų būti tęsiamas čia.

   

  Paprastai transporto priemonės pardavėjui yra paprasčiau gauti dokumentą toje šalyje, kur ji paskutinį kartą buvo registruota arba tokias transporto priemones perka tų šalių gyventojai. Pavyzdžiui, nebūtų sunkumų pakartotinai įregistruoti Lietuvoje registruotą transporto priemonę be jos registracijos liudijimo, pavyzdžiui, įsigijus ją per valstybės (VMI) organizuojamą aukcioną. Be to, kalba eina tik apie ES šalis, nes tik su jomis pagal nustatytą tvarką turime galimybę ir teisę susisiekti.

   

  Apibendrinant, nerekomenduotume įsigyti tokios transporto priemonės. Praradus transporto priemonės dokumentus, nespėjus jos įregistruoti, lauktų toks pat kelias.

 • Kokie reikalavimai taikomi transporto priemonės, atvežtos ne iš EEE šalies, registracijai?

  Transporto priemonė registruojama atlikus jos atitikties įvertinimą, t. y. patikrinus, ar transporto priemonei užsienio šalyje taikyti techniniai reikalavimai atitinka nacionalinius, o taip pat sumokėjus muito mokestį.


  Atkreipiame dėmesį, kad Lietuvoje neregistruojamos transporto priemonės, kurios dėl sugedimo ar susidėvėjimo baigtos eksploatuoti užsienyje, kai kompetentingos institucijos paima jų registravimo dokumentus ar juose uždeda atitinkamą žymą arba Lietuvos kelių transporto priemonių registro tvarkymo įstaiga tai nustato tarptautinėse transporto priemonių duomenų bazėse ar kitais būdais.

 • Kokie yra reikalavimai keičiant duomenis lizinguojamai transporto priemonei (pametus numerius, sumontavus dujinę įrangą ir pan.)?

  Atsižvelgiant į tai, kad transporto priemonės valdytojas neturi nuosavybės teisių į valdomą transporto priemonę, perregistruojant transporto priemonę – keičiant valstybinio registracijos numerio ženklus ar keičiant transporto priemonės registracijos liudijimą dėl kitos priežasties (pavyzdžiui, praradus registracijos liudijimą, transporto priemonėje sumontavus dujinę įrangą ar pan.) – turi būti gautas transporto priemonės savininko (banko) įgaliojimas.

   

  Transporto priemonės savininko (banko) įgaliojimas nereikalaujamas, kai užsakoma lentelė su registracijos numeriu, skirta tvirtinti transporto priemonės gale gerai matomoje vietoje tais atvejais, kuomet prie transporto priemonės galinės dalies pritvirtintas dviratis (-iai) uždengia numerio ženklą.

 • Ką daryti su artimojo transporto priemone po jo mirties?

  Mirus transporto priemonės valdytojui, transporto priemonę reikia perregistruoti naujo valdytojo vardu. Ar transporto priemonė registruojama mirusio asmens artimųjų, ar parduodama, perregistruojant transporto priemonę be kitų dokumentų turi būti pateikiamas notaro parengtas transporto priemonės paveldėjimo teisės dokumentas.

   

  Nuo 2019 m. balandžio 1 d., praėjus 14 dienų po transporto priemonės savininko mirties, transporto priemonės leidimas dalyvauti eisme bus sustabdomas neterminuotam laikui. Norint transporto priemone naudotis ir toliau, mirusiojo giminaitis ar kitas asmuo galės kreiptis dėl laikino – 1 metų – transporto priemonės įregistravimo. Terminas skirtas paveldėjimo dokumentams sutvarkyti. Per šį laikotarpį sutvarkius paveldėjimo dokumentus transporto priemonė turės būti perregistruojama naujo valdytojo vardu, kitu atveju transporto priemonė bus išregistruojama ir nebegalės dalyvauti viešajame eisme.

 • Įvežiau ir Lietuvoje pardaviau transporto priemonę. Kokios aplinkosauginės prievolės man taikomos?

  Jeigu į Lietuvos respubliką įvežėte ir į vidaus rinką išleidote (pardavėte) arba sunaudojote savo reikmėms daugiau kaip 5 vnt. transporto priemonių, privalote vydyti Lietuvos respublikos atliekų tvarkymo įstatyme bei kituose teisės aktuose numatytas pareigas transporto priemonių gamintojams ir importuotojams.

   

  Pagrindinės pareigos:

   

  1. Registruotis aplinkos ministro nustatyta tvarka (GPAIS sistemoje - https://www.gpais.eu/);
  2. Organizuoti ir finansuoti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymą;
  3. Aplinkos ministro nustatyta tvarka šviesti ir informuoti visuomenę eksploatuoti netinkamų transporto priemonių prevencijos ir tvarkymo klausimais;
  4. Tvarkyti transporto priemonių apskaitą ir teikti apskaitos ataskaitas Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos nustatyta tvarka.

   

  Daugiau informacijos apie transporto priemonių importuotojų pareigas - www.gia.lt ; arba susisiekus tiesiogiai  info@gia.lt  +370 656 993 55