LT

Vairuotojo pažymėjimai

Vairuotojo pažymėjimai

 • Per kiek laiko pagaminamas vairuotojo pažymėjimas, kokia kaina?

  10 darbo dienų – 14,19 €
  3 darbo dienos – 22,88 €
  1 darbo diena – 37,36 €


  Vairuotojo pažymėjimo pristatymas Jūsų pageidaujamu adresu Lietuvoje – 6,99 €.

 • Ar galima užsakyti vairuotojo pažymėjimo pristatymą į namus, kokia kaina?

  Vairuotojo pažymėjimo užsakymo metu VĮ „Regitra“ arba Vairuotojų portale galima pasirinkti pristatymo būdą per kurjerį. Vairuotojo pažymėjimai pristatomi tik Lietuvos teritorijoje, pristatymo kaina – 6,99 €.

 • Ar pasikeitus pavardei, būtina keisti vairuotojo pažymėjimą?

  Pasikeitus asmens vardui ir (arba) pavardei, reikia ne vėliau kaip per mėnesį pasikeisti vairuotojo pažymėjimą.

 • Kiek laiko VĮ „Regitra“ saugomas pagamintas vairuotojo pažymėjimas?

  VĮ „Regitra“ pagamintas vairuotojo pažymėjimas yra saugomas 1 metus nuo jo išrašymo dienos.

 • Ar vairuotojo pažymėjimą galima atsiimti be asmens dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės)?

  Atsiimti pagamintą vairuotojo pažymėjimą galima tik pateikus asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (asmens tapatybės kortelė, pasas, laikinas pasas, laikinasis pažymėjimas, užsienio valstybės piliečio pasas, jį atitinkantis kelionės dokumentas ar kitas užsienio valstybės institucijos išduotas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas, Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimas gyventi Europos Sąjungoje, leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje).

 • Ar gali vairuotojo pažymėjimą atsiimti kitas asmuo?

  Vairuotojo pažymėjimą gali atsiimti pareiškėjo nurodytas asmuo, kurio asmens duomenis (vardą, pavardę, gimimo datą) pareiškėjas nurodė Vairuotojų portale ar užsakydamas vairuotojo pažymėjimą VĮ „Regitra“ padalinyje, pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).


  Vairuotojo pažymėjimą taip pat gali atsiimti įgaliotas asmuo (įgaliojimą sudaryti galima www.igaliojimai.lt) arba advokatas, pateikdamas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka įformintą įgaliojimą arba atstovavimo sutartį, kuriuose nurodytas pavedimas konkretiems veiksmams atlikti, ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, o vairuotojo pažymėjimo keitimo atveju – ir pareiškėjo vairuotojo pažymėjimą (jeigu jis nėra prarastas).

 • Ar laiku nespėjus pasikeisti 10 metų galiojančio vairuotojo pažymėjimo reikės perlaikyti egzaminus?

  Terminas, per kurį privaloma pasikeisti negaliojantį vairuotojo pažymėjimą, nėra numatytas. Laiku nespėjus pasikeisti vairuotojo pažymėjimo, perlaikyti egzaminų nereikės. Tačiau atkreipiame dėmesį, kad vairuoti transporto priemones leidžiama tik jei yra išduotas galiojantis vairuotojo pažymėjimas.

 • Ar dar galima keisti Lietuvoje išduotus laminuotus vairuotojo pažymėjimus?

  Taip, laminuoti seno pavyzdžio vairuotojo pažymėjimai yra keičiami bendra tvarka.  

   

 • Ar būtina keisti Europos Sąjungos valstybėje narėje arba Europos ekonominės erdvės valstybėje išduotą (galiojantį) vairuotojo pažymėjimą?

  Asmenims, turintiems Europos Sąjungos valstybėse narėse ir Europos ekonominės erdvės šalyse išduotus galiojančius vairuotojo pažymėjimus, juos keisti Lietuvoje neprivaloma.

 • Pamečiau (pavogė) vairuotojo pažymėjimą užsienyje, kam apie tai reikia pranešti?

  Jei pametėte savo vairuotojo pažymėjimą arba jį iš Jūsų pavogė, kai keliavote užsienyje, pranešti apie prarastą vairuotojo pažymėjimą galite elektroniniu būdu VĮ „Regitra“ Vairuotojo portale arba Lietuvos konsulate/ambasadoje pateikus prašymą, kuris bus persiųstas VĮ „Regitra“. Apie prarastą vairuotojo pažymėjimą taip pat galite pranešti sugrįžus į Lietuvą ir asmeniškai atvykus į VĮ „Regitra“ padalinį.


  Daugiau informacijos apie vairavimą užsienyje pametus (pavogus) vairuotojo pažymėjimą rasite ČIA.

 • Ką daryti, jei reikalinga pažyma, kuri patvirtintų mano vairuotojo pažymėjimo duomenis?

  Gauti pažymą, patvirtinančią Jūsų vairuotojo pažymėjimo duomenis, galite asmeniškai atvykus į VĮ „Regitra“ padalinį, atsiuntus prašymą, pasirašytą elektroniniu parašu, el. paštu regitra@regitra.lt arba Įgaliojimų registre (www.igaliojimai.lt) įgaliojus kitą asmenį, kuris galėtų VĮ „Regitra“ padalinyje užsakyti ir atsiimti minėtą pažymą.


  Jei gyvenate užsienyje, taip pat galite kreiptis į Lietuvos Respublikos diplomatinę atstovybę ir pateikti prašymą. Prašymas bus persiųstas VĮ „Regitra“, o pažyma išsiųsta prašyme nurodytu adresu.

 • Ar galiu gauti tarptautinį vairuotojo pažymėjimą?

  Lietuvoje nėra išduodami tarptautiniai vairuotojo pažymėjimai.