LT

Kas yra SDK, kada ir kaip jį galima gauti?

SDK – tai unikalus transporto priemonės savininko deklaravimo kodas, kuris sudarytas iš 8 raidžių. Jį reikia turėti visoms šalyje esančioms ir Lietuvos gyventojams ar įmonėms nuosavybės teise priklausančioms transporto priemonėms. Taip pat naujas kodas sugeneruojamas kiekvieną kartą pasikeitus transporto priemonės savininkui.

SVARBU. SDK būtina turėti ne tik registruojant transporto priemonę, bet ir norint ją parduoti.

 • Jei dar tik planuojama įsigyti transporto priemonę

  Prieš perkant transporto priemonę, itin svarbu įsitikinti, ar ji jau turi SDK, nes be šio kodo nebus galimybės deklaruoti nuosavybės pasikeitimo ir transporto priemonės registruoti savo vardu.

  Pasitikrinti, ar SDK yra galiojantis, galite čia:

  Tikrinti

  Daugiau informacijos ir tikslius žingsnius, ką reikia padaryti įsigijus transporto priemonę, rasite ČIA.

 • Jei planuojama transporto priemonę parduoti

  Lietuvos gyventojai tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gali parduoti tik tas transporto priemones, kurios jau turi SDK.

  Jei transporto priemonė buvo įsigyta ir registruota Lietuvoje iki 2021 m. gegužės 1 d., tokiu atveju jai SDK buvo sugeneruotas automatiškai (išskyrus laikinai registruotas ir išvežamas į užsienį transporto priemones). Taigi, jų savininkams daryti nieko nereikia, o pasitikrinti priskirtą kodą galima tiesiog internetu:

  Tikrinti

  Jei transporto priemonė buvo įsigyta iki 2021 m. gegužės 1 d., tačiau nebuvo registruota Lietuvoje, arba buvo įsigyta po šios datos, tačiau jai nebuvo gautas SDK, tokiu atveju jos savininkui būtina nedelsiant pačiam kreiptis į „Regitrą“ ir gauti SDK. Pateikti įgijimo deklaraciją ir gauti SDK galima tiesiog internetu nemokamai:

  Gauti SDK

  Daugiau informacijos ir tikslius žingsnius, ką reikia padaryti pardavus transporto priemonę, rasite ČIA.