LT

Naujienos

2018 01 10
„Regitra“ kreipėsi į prokuratūrą dėl galimai neteisėtų rangovų veiksmų ir netinkamo lėšų panaudojimo

Šiandien, sausio 10 d., VĮ „Regitra“ vadovybė perdavė surinktą informaciją Vilniaus apylinkės prokuratūrai dėl galimai neteisėtų rangovų veiksmų atliekant remonto darbus. Taip pat prašoma ištirti, ar VĮ „Regitra“ atsakingi darbuotojai tinkamai vykdė savo pareigas.

Kilus įtarimui dėl galimai netinkamai atliktų remonto darbų sostinėje esančiame administracijos pastate, VĮ „Regitra“ Antikorupcijos komisija pradėjo vidinį tyrimą. Pritrūkus įrodymų, įmonės direktorius Dalius Prevelis inicijavo viešąjį pirkimą dėl nepriklausomo auditoriaus paslaugų. Šiuo auditu buvo siekiama įvertinti, ar atlikti remonto darbai atitinka vidutinę rinkos kainą ir ar įmonės lėšos buvo panaudotos tinkamai.

Įvertinęs auditoriaus išvadas ir informacijos rimtumą, VĮ „Regitra“ direktorius D. Prevelis priėmė sprendimą kreiptis į Vilniaus apylinkės prokuratūrą, siekiant ištirti minimą atvejį.

Audito išvados leidžia įtarti, jog statybų bendrovės, vykdžiusios remonto darbus, galimai klastojo dokumentus, nurodydamos didesnius darbų ir statybinių medžiagų kiekius nei faktiškai buvo panaudota. Tokie veiksmai sudaro pagrindą manyti, kad statybų bendrovės galbūt siekė pasipelnyti, o už šią sritį atsakingi VĮ „Regitra“ darbuotojai galimai netinkamai atliko savo funkcijas.

Daugiau informacijos bus pateikta gavus atsakymą iš prokuratūros apie ikiteisminio tyrimo pradėjimą.