LT

Vardiniai

Vardinis – tai asmens pageidavimu sudaromas numerio užrašas.

Kokį užrašą (raidžių, skaičių derinį) pasirinkti, didžiąja dalimi priklauso nuo asmens poreikių, tačiau jame negali būti naudojami nepadorūs, žargoniniai žodžiai, keiksmažodžiai, taip pat sąvokos, įžeidžiančios kitų rasių, tikėjimų atstovus. Užrašas negali sutapti su valstybių, tarptautinių organizacijų pavadinimais ar jų santrumpomis.

Numerio ženklo paviršius yra baltas atspindintis šviesą ir su pasikartojančiu saugos ženklu. Kairiajame jo krašte yra mėlyna juosta, o numerio ženklo apvadas, raidės ir skaitmenys – juodi. Numerio ženklo mėlynojoje juostoje yra Europos Sąjungos (ES) simbolis ir baltas Lietuvos Respublikos skiriamasis ženklas „LT“. Pirmojo formato valstybiniuose numeriuose tarp mėlynos juostos bei raidžių atvaizduojamas Lietuvos Respublikos herbas – Vytis. Antrojo, trečiojo, bei penktojo formato valstybiniuose numeriuose, Lietuvos Respublikos herbas – Vytis atvaizduojamas virš mėlynojoje juostoje esančio Europos Sąjungos (ES) simbolio ir balto Lietuvos Respublikos skiriamojo ženklo „LT“. 

 

Vardiniai numerio ženklai gali būti išduodami automobiliams, priekaboms ir motociklams, o jų užrašus turi sudaryti:

  • automobiliams  – nuo 1 iki 6 simbolių, kurių vienas privalo būti skaičius:

1 formatas 520x110 mm

2 formatas 300x150 mm

 

  • priekaboms – nuo 1 iki 5 simbolių, kurių vienas privalo būti skaičius:

1 formatas 520x110 mm

2 formatas 300x150 mm

Paveikslėlis, kuriame yra tekstas, simbolis, Šriftas, logotipas

Automatiškai sugeneruotas aprašymas

 

  • motociklams – nuo 1 iki 5 simbolių, kurių vienas iš pirmųjų trijų derinio simbolių privalo būti skaičius:

3 formatas 250x150 mm

5 formatas 185x210 mm

Užsisakyti vardinius numerio ženklus galite tiesiog internetu arba atvykę į „Regitros“ padalinį. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

Vardinis, kaip ir bet kuris kitas ženklas, gali būti perkeliamas ant kitos kliento vardu registruojamos transporto priemonės. Jeigu tuo metu asmuo tokios transporto priemonės neturi, „Regitra“ vardinį ženklą saugo 1 metus.

Vardinių numerio ženklų užsakymo ir išdavimo taisykles rasite ČIA.