LT

Įsigijau Lietuvoje (anksčiau registruotą Lietuvoje)

 

Deklaruoti nuosavybės įgijimą internetu:

DEKLARUOTI

Detalesnė informacija žemiau.

Registruoti transporto priemonę internetu:

REGISTRUOTI

Detalesnė informacija žemiau.

 • I ŽINGSNIS. Sandorio sudarymas

  Prieš perkant transporto priemonę, itin svarbu įsitikinti, ar ji jau turi savininko deklaravimo kodą (SDK), nes be šio kodo nebus galimybės deklaruoti nuosavybės pasikeitimo ir transporto priemonės registruoti savo vardu.

  Pasitikrinti, ar SDK yra galiojantis, galite čia:

  Tikrinti

  Rekomenduojame naudoti „Regitros“ pirkimo–pardavimo sutartį ir joje įrašyti SDK.

 • II ŽINGSNIS. Nuosavybės pasikeitimo deklaravimas

  Prieš pirkėjui registruojant transporto priemonę savo vardu, būtina deklaruoti nuosavybės pasikeitimą. Tai turi padaryti tiek pirkėjas, tiek pardavėjas. Pirkėjas – per 5 d. d. nuo sandorio sudarymo, o pardavėjas – per 5 d. d. nuo pirkėjo pateiktų duomenų.

  PASTABA. Jei pirkėjas yra užsienio gyventojas/ įmonė, tokiu atveju deklaruoti nuosavybės įgijimą reikia tik tuomet, kai planuojama transporto priemonę įregistruoti arba parduoti Lietuvos teritorijoje.

   

  Deklaravimas vyksta tokia eiliškumo tvarka:

   

  1. Į „Regitrą“ pirmiausia kreipiasi pirkėjas ir pateikia įgijimo deklaraciją.

   

  Tai galima padaryti dviem būdais:

   

  • Internetu

  Teikiant įgijimo deklaraciją, reikia prisegti pirkimo–pardavimo sutartį arba kitą nuosavybės pasikeitimą įrodantį dokumentą, nurodyti SDK ir kitą reikalingą informaciją.

  Pateikti

  Video instrukciją rasite ČIA.

   

  • Padalinyje

  Dėl vizito padalinyje užsiregistruokite iš anksto ir būsite aptarnauti Jums patogiu laiku:

  Užsiregistruoti

   

  „Regitros“ padalinyje pateikite:

   

   

  2. Tuomet pardavėjas patvirtina pirkėjo pateiktus duomenis.

  Pasitikrinkite, ar pardavėjas jau patvirtino Jūsų pateiktus duomenis ir jau galite registruoti transporto priemonę savo vardu:

  Pasitikrinti

   

  Tik pirkėjui pateikus, o pardavėjui patvirtinus duomenis, naujajam savininkui suteikiamas kitas SDK ir sistemoje jis tampa deklaruotu transporto priemonės savininku bei jau gali kreiptis dėl jos registracijos. Buvusio savininko SDK panaikinamas.

 • III ŽINGSNIS. Techninė apžiūra ir draudimas

  Jei norite su transporto priemone važiuoti viešajame eisme, pasirūpinkite jos privalomąja technine apžiūra (kai negalioja). Techninių apžiūrų įmonių sąrašą rasite ČIA.

  Pasirūpinkite transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės privalomuoju draudimu.

  PASTABA. Jei transporto priemonė perdaryta neįgaliesiems, pasirūpinkite pažyma iš perdariusios įmonės. Jei įmonė kita, nei LTSA licencijuota, pasirūpinkite technine ekspertize. Techninės ekspertizės įmonių sąrašą rasite ČIA.

 • IV ŽINGSNIS. Transporto priemonės registracija

  Jei ketinama dalyvauti viešajame eisme, transporto priemonė turi būti įregistruojama per 10 kalendorinių dienų nuo nuosavybės pasikeitimo deklaravimo. Kitu atveju ji bus automatiškai išregistruojama.

   

  Įregistruoti Lietuvoje jau prieš tai registruotą transporto priemonę galima dviem būdais: 

   

  1. Internetu

  Registruoti

  PASTABA. Transporto priemonės registracija tampa aktyvi, kai yra gaunami dokumentai ir/ ar numerio ženklai. Užsakant paslaugą internetu, jie bus pristatomi tik per kurjerį arba į siuntų savitarnos terminalus.

   

  2. „Regitros“ padalinyje

  Dėl vizito padalinyje užsiregistruokite iš anksto ir būsite aptarnauti Jums patogiu laiku:

  Užsiregistruoti

   

  Padalinyje Jums reikės pateikti:

   

  • savo asmens tapatybės kortelę ar pasą;
  • jei transporto priemonė perdaryta neįgaliesiems – pažymą iš perdariusios įmonės.

   

  PASTABA. Anksčiau išduotus, nebenaudojamus registracijos liudijimą ir/ ar numerio ženklus galite grąžinti „Regitrai“, kuri pasirūpins jų tinkamu sunaikinimu.

 • V ŽINGSNIS. Registracijos liudijimo ir numerio ženklų pristatymas

  Jei registracijos liudijimą ir numerio ženklus užsakėte internetu, Jums nereikės apsilankyti „Regitroje“, nes registracijos liudijimas ir numerio ženklai bus pristatyti tiesiai į Jūsų namus ar į artimiausią siuntų savitarnos terminalą.

  1. Per kurjerį – tiesiai į Jūsų namus. Registracijos liudijimą ir numerio ženklus gausite per 1-2 darbo dienas nuo apmokėjimo.

  Šios paslaugos kaina – 6,99 Eur.

  2. Į siuntų savitarnos terminalus. Registracijos liudijimą ir numerio ženklus į siuntų savitarnos terminalą gausite per 1-2 darbo dienas nuo apmokėjimo.

  Šios paslaugos kaina – 4,90 Eur.

   

  Jei registracijos liudijimą ar numerio ženklus užsakėte padalinyje, galite pasirinkti Jums patogiausią pristatymo būdą: 

  1. Per kurjerį – tiesiai į Jūsų namus. Registracijos liudijimą ir numerio ženklus gausite per 1-2 darbo dienas nuo apmokėjimo.

  Šios paslaugos kaina – 6,99 Eur.

  2. Į siuntų savitarnos terminalus. Registracijos liudijimą ir numerio ženklus į siuntų savitarnos terminalą gausite per 1-2 darbo dienas nuo apmokėjimo.

  Šios paslaugos kaina – 4,90 Eur.

  3. Į „Regitros“ padalinį. Jeigu Jums patogiau registracijos liudijimą ir numerio ženklus atsiimti padalinyje, vizitui registruokitės iš anksto:

  Užsiregistruoti