LT

Naujienos

2023 12 11
„Regitra“ pradeda išdavinėti naujus numerio ženklus iš „N" raidės

Antradienį, gruodžio 12 d., „Regitra“ pradės išdavinėti numerio ženklus automobiliams iš N" raidės. Taip pat pasiūlys naujus raidžių derinius priekaboms ir motociklams. Visos naujos kombinacijos bus su Lietuvos herbu - Vyčiu. Užsisakyti patikusius numerio ženklus pirmiausiai bus galima internetu nuo 17 val.

Klientai gali rinktis ne automatiškai priskiriamus numerio ženklus, o patys išsirinkti patikusią raidžių ir skaičių kombinaciją iš planuojamo gaminti  sąrašo. Jis sudaromas abėcėlės tvarka ir kas keletą mėnesių atnaujinamas.

Visas naujų derinių sąrašas

Automobilių vairuotojai galės rinktis iš 20 naujų raidžių derinių su skaičiais nuo 001 iki 999 – iš viso bus beveik 20 tūkst. galimų kombinacijų. Visas raidžių derinių sąrašas pateikiamas žemiau:

NAA, NAB, NAD, NAE, NAF, NAG, NAH, NAI, NAY, NAJ, NAK, NAL, NAM, NAN, NAO, NAP, NAR, NAS, NAT, NAU.

Naują derinį užsisakyti galės ir priekabų savininkai, kuriems bus išleistos serijos VI, ZB, ZC, ZD ir ZE. Motociklams taip pat bus skirtos penkios naujos serijos – JS, JV, JZ, KG ir KH.

Visas numatomų gaminti derinių sąrašas pateikiamas „Regitros“ interneto svetainėje ČIA.

Planuojami gaminti numerio ženklai yra skirstomi į 4 grupes, kurių kaina priklauso nuo pasirinktos raidžių ir skaičių kombinacijos. Pavyzdžiui, NAN 101 kainuos 75 Eur, o NAB 001 – 250 Eur. Detaliau su kainoraščiu galima susipažinti „Regitros“ interneto svetainėje ČIA.

Kada ir kaip bus galima užsisakyti patikusį derinį?

Patys pirmieji pasižvalgyti po derinių sąrašą ir išsirinkti patikusį galės gyventojai, teikiantys užsakymą internetu (eKETRIS sistemoje) jau šį antradienį, gruodžio 12 d., nuo 17 val. Prisijungus prie elektroninės sistemos, reikės pasirinkti paslaugą „Noriu rezervuoti numerio ženklus“. Norintys padalinyje užsisakyti norimus numerio ženklus, tai galės atlikti kitą darbo dieną, t. y. trečiadienį.

Rezervavus numerio ženklus, juos galima taip pat internetu priskirti savo turimai transporto priemonei, o numerio ženklus ir naują registracijos liudijimą gauti tiesiog į paštomatą arba per kurjerį. Rezervuoti numerio ženklai pagaminami per 5 d. d. Užsisakyti numerio ženklus gali ir tie, kurie dar tik planuoja įsigyti transporto priemonę. Tokiu atveju jie bus nemokamai metus saugomi „Regitros“ padalinyje. Daugiau informacijos apie numerio ženklų rezervaciją galima rasti „Regitros“ interneto svetainėje ČIA.

Klientams, planuojantiems apsilankyti „Regitros“ klientų aptarnavimo padaliniuose, savo vizitą rekomenduojama planuoti iš anksto ir jam užsiregistruoti internetu

Įsigijus numerio ženklus, „Regitra“ kviečia taip pat nepamiršti juos teisingai pritvirtinti prie transporto priemonės ir vėliau tinkamai prižiūrėti. Šiam tikslui vairuotojams yra parengta speciali numerio ženklų naudojimo atmintinė, kurią galima rasti ČIA.