LT

Naujienos

2014 05 13
Parduotą automobilį išregistruokite internetu

Jau kuris laikas pardavus automobilį nebūtina vykti į VĮ „Regitra“  klientų aptarnavimo padalinį jo išregistruoti. Tai atlikti galima svetainėje regitra.lt ir per Elektroninius valdžios vartus, prisijungus prie elektroninės transporto priemonių registravimo sistemos, pardavėjui patogiu laiku.   

„Ši galimybė leidžia sutaupyti laiką ir transporto išlaidas. Ji atsirado įgyvendinus projektą „Autotransporto priemonių registravimo paslaugų perkėlimas į elektroninę erdvę“, kuris  finansuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis“, – pažymi projekto vadovas, VĮ „Regitra“ Informacinių technologijų departamento direktorius Vytautas Jasiulevičius. 

Elektroninėje sistemoje pateikiami duomenys

Prisijungus prie sistemos ir pasirinkus norimą išregistruoti transporto priemonę, reikia nurodyti  pirkėjo duomenis (vardą, pavardę, asmens kodą, gyvenamąją vietą) ir prisegti elektroninę (skanuotą ar fotografuotą) pirkėjo ir pardavėjo parašais patvirtintos pirkimo-pardavimo sutarties kopiją. (Beje, surašius pirkėjo duomenis, sistema automatiškai suformuoja sutarties pavyzdį, tad jį galima parsisiųsti iš sistemos ir atsispausdinti).

Pirmą kartą prisijungus prie sistemos skyriuje „Nustatymai“ reikia nurodyti savo duomenis ir informaciją kontaktui palaikyti, taip pat pažymėti, kokie informavimo būdai yra priimtini.   

Apie priimtą prašymą išregistruoti transporto priemonę sistema pardavėjui praneša elektronine žinute. Taip pat primenama apie išregistravimo mokestį (išregistruojant lengvąjį automobilį - 10 Lt). Jį sumokėti galima per e. bankininkystę (sistemoje pasirenkama skiltis „Išankstinės sąskaitos“) arba pervedimu.

Elektronine žinute vartotojui taip pat pranešama apie jau išregistruotą transporto priemonę. Jau išregistruota transporto priemonė vartotojo paskyroje rodoma, kol pirkėjas ją įregistruoja, tačiau ne ilgiau kaip 15 dienų. Pasibaigus šiam terminui, parduota transporto priemonė sistemoje neberodoma (automatiškai išregistruojama).

„Regitra“ siekia, kad elektroninė sistema vartotojams būtų kuo patrauklesnė ir kviečia e. paštu pateikti pasiūlymus jai tobulinti. 

Patogu tikrinti informaciją

Sistemoje galima pasitikrinti vartotojo vardu įregistruotų transporto priemonių techninius parametrus, kitus duomenis. Tai itin praverčia netikėtais atvejais (pvz., pamiršus ar praradus transporto priemonės registracijos liudijimą), kai iškyla būtinybė greitai pasitikslinti transporto priemonės registravimo ar techninius duomenis, įskaitant ir tuos, kurių nėra įrašyta registracijos liudijime.

Sistemoje pateikiamos visos vartotojo vardu įregistruotos transporto priemonės, tačiau gali pasitaikyti pavieniai atvejai, kai nerodomos registruotos iki 2003 m. Norint išregistruoti tokias transporto priemones, reikėtų kreiptis į „Regitros“ klientų aptarnavimo padalinį.

2014-05-13