Informacija telefonu8 700 55151
LT

Vairuotojo pažymėjimų užsakymas ir atsiėmimas

Vairuotojo pažymėjimų užsakymas ir atsiėmimas

 • Kodėl negaliu užsisakyti vairuotojo pažymėjimo į namus? Noriu pasikeisti 2 metus galiojantį pažymėjimą.

  Kurjerio paslaugą galėsite užsisakyti, kai pradedančiojo, t. y. 2 metus galiojančio, vairuotojo pažymėjimo galiojimo laikas bus pasibaigęs. Šis terminas nustatytas tam, kad galėtume patikrinti informaciją, ar nesate padaręs (-iusi) pažeidimų.

   

  Primename, kad jei Jūsų vairuotojo pažymėjimas baigė galioti karantino laikotarpiu – vairuoti galite, tik turėkite jį su savimi. Daugiau informacijos apie tai rasite ČIA.

   

 • Karantino metu baigs galioti mano vairuotojo pažymėjimas. Ką daryti?

  Jei Jūsų vairuotojo pažymėjimas baigia galioti per karantiną:

   

  1. Jį galite užsisakyti tiesiog internetu.

   

  Svarbu turėti:

  - galiojančią elektroninę medicininę pažymą;

  - ne seniau kaip prieš 5 metus išduotą asmens tapatybės dokumentą, iš kurio panaudosime Jūsų nuotrauką ir parašą.

   

  Jei keičiate pradedančiojo, t. y. dvejus metus galiojantį vairuotojo pažymėjimą, tuomet Jūsų medicininę pažymą, nuotrauką ir parašą turime, tad papildomai rūpintis niekuo nereikia.

   

  2. Jį galite užsisakyti „Regitros“ padalinyje.

   

  Kviečiame dėl vizito padalinyje užsiregistruoti iš anksto ČIA.

   

  SVARBU. Per karantiną baigusių galioti vairuotojo pažymėjimų galiojimo terminas yra automatiškai pratęsiamas visam karantino laikotarpiui ir dar 30 kalendorinių dienų po jo pabaigos. Tad jei šiuo metu neturite galimybės pasikeisti per karantiną baigusio galioti vairuotojo pažymėjimo, karantino metu vairuoti Lietuvoje galite.

 • Esu užsisakęs (-iusi) naują vairuotojo pažymėjimą. Kaip jį atsiimti?

  Jei Jūsų vairuotojo pažymėjimas jau pagamintas ir paskelbtas galiojančiu – galite vairuoti. Lietuvoje šio dokumento su savimi nebūtina vežiotis, pakanka tik asmens dokumento.

   

  Pasitikrinti informaciją, ar vairuotojo pažymėjimas yra jau pagamintas ir galiojantis, galima viešoje paieškoje.

   

  Jei senasis vairuotojo pažymėjimas dar galioja, Jums reikės aktyvuoti naująjį pažymėjimą ir paskelbti jį galiojančiu:

   

  1. prisijunkite prie Vairuotojų portalo;
  2. pasirinkite paslaugą „Užsakyti dokumentą“. Tuomet spauskite mygtuką „Užsakyti naują dokumentą“ ir pasirinkite šį dokumento tipą  – „Vairuotojo pažymėjimų sąrašas“. Užsakymų išduoti dokumentą sąraše pasirinkite „Vairuotojo pažymėjimų sąrašas“ ir spauskite dešinėje pusėje esantį melsvą langelį. Pasirodžiusiame dokumentų sąraše suraskite naujojo vairuotojo pažymėjimo numerį;
  3. tuomet meniu juostoje pasirinkite „Aktyvuoti vairuotojo pažymėjimą“. Tada spauskite „Sukurti naują prašymą“ ir įrašę naujo pažymėjimo numerį spauskite „Vykdyti“;
  4. atlikę šiuos veiksmus, pasitikrinkite, ar naujasis vairuotojo pažymėjimas galioja ČIA.

   

  Taip pat atkreipiame dėmesį, kad pažymėjimą galite atsiimti padalinyje. Kviečiame dėl vizito užsiregistruoti iš anksto ČIA.

 • Ar šiuo metu galiu pasikeisti C, D, C1, C1E, CE, D1, D1E, DE kategorijų vairuotojo pažymėjimą?

  Tai galite padaryti dviem būdais:

   

  1. Internetu

   

  Tai galite padaryti, jei turite galiojančią medicininę pažymą, o Jūsų asmens tapatybės kortelė arba pasas buvo išduoti ne seniau kaip prieš 5 metus, tai galite padaryti internetu. Jei turite 95 kodą, tuomet Jūsų nuotrauką ir parašą galime panaudoti iš ne seniau kaip prieš 10 metų daryto asmens tapatybės dokumento ar vairuotojo pažymėjimo.

   

  Atkreipiame dėmesį, kad karantino laikotarpiu medicinos įstaigos C, D, C1, C1E, CE, D1, D1E, DE kategorijų vairuotojams medicininę pažymą išduoda nuotoliniu būdu laikinam laikotarpiui, t. y.,  3 mėnesiams (per šį terminą būtina atvykti į sveikatos įstaigą dėl vairuotojo sveikatos patikrinimo). Tad kviečiame dėl šios pažymos kreiptis į savo sveikatos priežiūros įstaigą.

   

  SVARBU. Informaciją apie išduotą medicininę pažymą „Regitra“ gaus automatiškai elektroniniu būdu.

   

  2. Padalinyje

   

  Kviečiame dėl vizito padalinyje užsiregistruoti iš anksto ČIA.