Startavo nauja elektroninė paslauga „Vairuotojų portalas“

Valstybės įmonė REGITRA 2010 m. liepos 1 d. pradėjo teikti naują elektroninę paslaugą „Vairuotojų portalas“, kuri leis gyventojams greičiau ir paprasčiau gauti naują vairuotojo pažymėjimą, operatyviai pranešti apie prarastą, o taip pat suteiks informaciją apie laikytus egzaminus.

Portalo paslaugomis galės naudotis tie gyventojai, kurių tapatybę galima nustatyti elektroninėje erdvėje. Informacija apie  paslauga besinaudojančio asmens tapatybę įmonei pateikiama iš portalo „Elektroniniai valdžios vartai“. 

„Vairuotojų portalas“ bus ypač naudingas tais atvejais, kai vairuotojo pažymėjimas prarandamas. Norintiems pranešti apie prarastą vairuotojo pažymėjimą gyventojams nebereikės atvykti į VĮ REGITRA, - informaciją apie prarastą ir nebegaliojantį pažymėjimą jie galės operatyviai pateikti „Vairuotojų portale“, todėl ji greičiau pasieks suinteresuotas teisėsaugos institucijas.

Pradedantiesiems vairuotojams, kurie nuo 2010 m. liepos 1 d. 2 metus galiojusius vairuotojo pažymėjimus pradės keisti į galiojančius 10 metų, „Vairuotojų portale“ sudaryta galimybė pažymėjimą užsisakyti internetu. Ja galės pasinaudoti tie pradedantieji vairuotojai, kurie anksčiau jau yra pateikę VĮ REGITRA savo medicininę pažymą, ir ši pažyma užsakymo metu galioja. Jei asmuo pageidaus pateikti naują medicininę pažymą, nes anksčiau pateiktos galiojimo laikas jau pasibaigęs, jam reikės atvykti į vairuotojo pažymėjimus išduodantį įmonės padalinį. Vairuotojo pažymėjimas užsakovui bus pristatomas jo pageidaujamu adresu Lietuvoje.  

„Vairuotojų portalas“ yra  ES finansuojamo projekto „Vairuotojų pažymėjimų išdavimo/keitimo paslaugų perkėlimo į elektroninę terpę“ dalis.  Ateityje vis daugiau „Vairuotojų portalo“ paslaugų bus skirta ne tik pradedantiesiems, bet ir patyrusiems vairuotojams.

„Įmonė nuosekliai siekia, kad jos teikiamos viešosios paslaugos atitiktų visuomenės lūkesčius. Gyventojai ir įstaigos jau turi galimybę elektroniniu būdu ir nemokamai gauti įmonės tvarkomų registrų duomenis apie transporto priemones ir vairuotojo pažymėjimus. Kasmet populiarėja registravimosi į egzaminą internetu paslaugos. Šiandien startavęs „Vairuotojų portalas“, tikimės, taip bus naudingas daugeliui vairuotojo pažymėjimus turinčių Lietuvos gyventojų“, - sakė VĮ REGITRA generalinis direktorius Ramutis Oleka.
 
Nuo liepos 1 d. įmonė pradeda teikti ir naują paslaugą verslo organizacijoms. Su įmone sutartis sudariusiems naujų transporto priemonių pardavėjams (juridiniams asmenims) dalį transporto priemonės registracijos paslaugų VĮ REGITRA atliks elektroniniu būdu, todėl jos bus suteiktos greičiau.